Tiit Reinart • 10. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Tervisetempel tänab, et tulid

Järjekordne spordiklubi, milliseid on Eestis kümneid? Kaugeltki mitte! Pertelson iseloomustas oma loodut nii: "Arigato on mõeldud inimestele, kellele on tähtis areng, muutumine ja püüdlemine paremuse poole. Neile, kellele on oluline nii keha kui ka vaimu harimine. Ilmselgelt on Arigato maailm midagi palju rohkemat, kui pelgalt spordiklubi. See maja on idee kasvamise ja arenemise keskkonnast."

Kuigi Tallinna servas Rannamõisa tee äärses majas on tegutsetud juba terve sügise, peeti Arigato maailma pidulik avamisüritus vaid kuu aega tagasi.

Avatseremoonial astusid külaliste ette Arigato meeskonna liikmed, Nove tantsukooli juht Kristine Esko-

Veskimäe ja idamaiste võitluskunstide õpetaja Bert Van den Plas ning kolm põlvkonda Pertelsone - isa Ants, Indrek ja Indreku vanem poeg Markus.

Eelkõige on Arigato mõeldud ajaveetmiseks pere ja lähedastega. Kõik vajalik treeninguks ja lõõgastuseks on olemas. Lapsed saavad treenida juudo- ja tantsusaalis, täiskasvanud fitness-saalis, tantsutundides ja rühmatreeningutes. Suur rõhk on erinevatel kontsepttundidel.

Ja pange tähele - treenida saab muuseas ka personaalse treeneri juhendamisel, kellega on võimalik kas või koos poodi minna, et teada saada millised toiduained sulle kõige kasulikumad on. Vähemasti on nii tehtud.

Arigatos on viis rühmatreeningute saali, fitness-saal koos cardio-alaga. Treenida saavad nii algajad, edasijõudnud kui ka tippsportlased. Samuti leidub erinevaid treeninguid noortele, lapseootel emadele, seenioridele ja teistele.

Harrastada saab seltskonna- ja võistlustantsu, moderntantsu ja rahvustantse. Valida on erinevate tantsutundide vahel - moderntants, hiphop, ballett, salsa jm.

Tähtis koht Arigato maailmas on idamaistel võistluskunstidel. Arigato pakub võimalust leida oma tee qi gongi, t'ai chi, juudo, aikido, kendo, ju-jutsu kaudu.

Täiesti ainulaadne ja eriline on Arigato klubis yasuragi - Jaapani kuumad vannid ja saunad. Veel on spordiklubis meditsiinikeskus, ilusalong, kohvik, autopesu ja lastehoid. Hoones saab korraldada ka koolitusi ja üritusi, pingsa mõttetöö-ajurünnaku ühildada mõnusa treeningu või lõõgastusega.

Kui majas tegutsemisest väheks jääb ja hing otsib meeleolukaid välitreeninguid, saab Arigato jalgpalliväljakul palli mängida. Arigato maja ümbritseb jaapanipärane aed.

Katusel on välibassein, kuhu ka kärekülmal talvel pärast saunast tulekut sulpsata saab, selles on vesi pidevalt 41 kraadi.

Arigato tähendab jaapani keeles "tänan". Lihtne ja loomulik sõna, mis muudab maailma soojaks ja sõbralikuks. Loob mõnusa tunde ja arusaamise, et oled alati oodatud.

Arigato õpetab enesest ja partnerist lugupidamist, inimeseks jäämist hoolimata väsimusest või halvast tujust, kaotusekibedusest või võidueufooriast.

Rühmatreeningusse on nüüdsest võimalik registreeruda ka veebipõhiselt Arigato kodulehekülje kaudu. Ja kasvõi kuu aega ette.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt