Haapsalu ja Siilatsi vaheline sadamatüli jõudis kohtusse

Lemmi Kann 28. jaanuar 2008, 00:00

Siilats nõuab tema firmale AS Evore kuuluva Suur-Holmi sadama akvatooriumi uute piiride kehtetuks tunnistamist või rahalist kompensatsiooni. Ühtlasi süüdistab ta volikogu sõnamurdmises. "Tegemist on kavandatud tuludevõimaluse äravõtmisega, mis võib viia sadamategevuse lõpetamisele," seisab advokaat Villu Otsmanni koostatud kaebuses.

Linnavalitsus taotles mullu novembris majandusministeeriumilt ettepanekut eelmise valitsuse korralduse muutmiseks, kuna Suur-Holmi sadama akvatoorium sulgeb Tagalahes ainsa veetee ja takistab juurdepääsu teistele kaidele. Eelnõu, mis andis Siilatsile aluse veetee kinni panna, esitas valitsusele majandusministrina Edgar Savisaar.

Detsembris andis majandusministeerium Haapsalu linnavolikogule kinnitamiseks uued koordinaadid. Linnavolikogu kooskõlastas uued koordinaadid vahetult enne jõule. Siilatsi sõnul tehti seda salaja, teda teavitamata.

Siilats väidab, et piiride muutmise tegelik põhjus võib olla poliitiline. "Vahetult enne volikogu otsuse tegemist on kinnistu (Haapsalu Jahtklubi - toim.) omandanud uus omanik, kes on seotud Haapsalus võimul oleva poliitilise erakonnaga," kirjutatakse kaebuses.

Jahtklubi üks uus peremees, IRLi kuuluv ASi Volta omanik Aivar Reivik nimetas väidet naeruväärseks. "Minu teada ei ole IRL Haapsalus võimul. Aga ju Siilatsil muid argumente ei ole," ütles Reivik. Ta lisas, et on Haapsalu linnapeaga kohtunud vaid korra, sadamatüli on Siilatsi ja linnavalitsuse vaheline asi. "Ega me Viktor Siilatsi vastu viha pea. Kes tahab sõber olla, sellega oleme sõbrad. Kes tahab kakelda, sellega kakleme. Vastane valib oma tee ise," rääkis Reivik. Siilats on öelnud Postimehele, et ei lepi mingil juhul otsusega, mis tähendaks tema valdustest tüki äravõtmist. Haapsalu linnavalitsus asja reedel ei kommenteerinud.

Tüli lahvatas mullu suvel, kui Siilats blokeeris Tagalahe veetee ujuvkaiga, mis takistas ligipääsu jahtklubi kaile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing