Villy Paimets • 22. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Nädal Villy Paimetsa pilgu läbi

See nädal on segi paisanud nii mõnegi inimese ettekujutuse majandusteooriast. Näiteks üks suur kütusemüüja teatas, et hinnasõjast tarbija hoopistükkis kaotab. "Kui turul tekib hinnasõda, on see ajutine ning hinnasõdade tulemusel lõpetavad nõrgemad turuosalised äritegevuse. Kokkuvõttes kaotab kõige rohkem tarbija, sest konkurents pikemas perspektiivis väheneb," selgitas oma mõttekäiku Eesti Statoili kontseptsioonijuht Kai Realo aripaev.ee-s.

Seepeale vastas kommentaator Ants: "No see on umbes sama hea väide, et turumajanduses kaotavad tarbijad, sest kui oleks üks suur pakkuja, siis saaks ta odavamalt pakkuda. Aga tänu turumajandusele peab ta raiskama raha reklaamile ja muidu konkureerimisele..." Jääb üle vaid nõustuda, emmal-kummal on ju õigus.

Kogu Eesti elanikkond saab üsna üheselt aru, et käes on veidi keerulisemad ajad, et just nüüd tuleks tulevaste perioodide tulud-kulud üle vaadata ning kulude poolt veidi koomale tõmmata.

Kahjuks ei ole see teadmine jõudnud veel kinnisvaramaaklerite, kallis ülikonnas jõmmide ja tipp-poliitikuteni. Eitamisfaasi jõudnud maaklerid ja minu-auto-pidurdab-kiiremini-kui-kõik-teie-omad-kokku-ärimehed polegi siinkohal ehk nii olulised. Seni, kuni nad omaette "mittemuutunud" või paremal juhul "juba paranevast majanduskeskkonnast" jutlustavad, ei tekita nad tavakodanikule ehk kuigi palju probleeme.

Teine asi on aga poliitikutega, nende tegelastega, keda riigi liikmeskond on palganud oma elu kergemaks tegema.

Ütlen siis ühe korra veel (ja usun, et kogu toimetus on minuga nõus): "Alustagem kulude kärpimisest!" Jah, on igati tore ja ülivahva, kui riik leiab (veel parem, kui maksukoormust kergitamata - toim) lisateenimise võimalusi, kuid siiski - alustagem kulutustest.

Ja lõpetuseks - minge potilaadale! Raplamaale Tohisoo mõisa, juba ülehomme toimub. Kulub marjaks ära ka eelpool mainitud poliitikutele.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt