Saksamaal sünnib uus pangahiid: Commerzbank neelab Dresdneri

01. september 2008, 10:44

Pühapäeval sündis kokkulepe, mis liidab
varadelt Saksamaa suuruselt teise ja kolmanda panga.

Kokkuleppe järgi ostab Commerzbank kindlustuskontsernilt Allianz Dresdner Banki 9,8 miljardi euro eest.

Tegemist on viimase kümne aasta suurima ülevõtutehinguga Saksamaa panganduses, mis võib käima lükata ulatuslikuma konsolideerimiste laine, kirjutas Wall Street Journal. Riigis on täna üle 2000 finantsasutuse, ehk viis korda rohkem kui näiteks Suurbritannias või Hispaanias.

Pühapäeval sündinud kokkulepe tähendab sedagi, et Dresdner Bank, mida soovis osta ka China Development Bank, jääb Saksa omanikule.

Uue suurpanga varad küünivad umbes 1,1 triljonile eurole. Võrdluseks on Saksamaa suurima panga Deutsche Banki varad 2 triljonit eurot. Kontoreid on uuel pangal 1900, mida on ligi kaks korda rohkem kui Deutschel Saksamaal.

Tehing toimub kahes etapis ning viiakse lõpule hiljemalt 2009. aastaks. Tõenäoliselt tähendab see ka ühendatud panga 67 000 töötajast ligi 9000 koondamist.

Allianz ostis Dresdner Banki 2001. aastal 24 miljardi euro eest, et luua nii kindlustus- kui pangateenuseid pakkuv finantshiid. Maailma finantsturge tabanud tormis on aga Dresdneri kahjumid rõhunud ka Allianzi aktsiat . Kindlustusfirma plaanib liidetud pangas säilitada veidi alla 30%se osaluse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. September 2008, 10:44
Otsi:

Ava täpsem otsing