Inspektsioon: esialgu Eesti pankadele ohtu pole

16. september 2008, 13:01

Finantsinspektsioon kinnitab, et praegu ei
ole USA finantskriisil olulist ja süsteemset mõju Eesti finantsturule.

Finantsinspektsioon koostöös Rootsi finantsjärelevalvega ei näe, et USA kapitaliturgude probleemid omaksid otsest mõju Rootsi pangasüsteemi stabiilsusele ja sealhulgas ka Rootsi pankade tütarpankadele Eestis.

"Swedbank Grupi positsioonid USA suuruselt neljandas investeerimispangas Lehman Brothers ei mõjuta otseselt Swedbanki Eesti tütarpanga likviidsust ega puuduta kuidagi klientide hoiuseid. Meie usaldus Eesti pangandussüsteemi vastu on tugev. Samas analüüsime koostöös Rootsi finantsjärelevalvega igapäevaselt pankade krediidi- ja likviidsusriske, kuivõrd laiemad negatiivsed arengud rahvusvahelisel finantsturul seavad siin finantsjärelevalvete ette kõrgendatud nõudmised. Finantsturu olukorda arvestades oleme oma kolleegidega pidevas kontaktis,“ ütles Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Raul Malmstein.

Üle 90% Eesti finantssektorist moodustavad Euroopa Liidu finantsasutuste tütarettevõtjad või filiaalid ehk Eestis tegutsevad piiriülesed finantsgrupid. Seetõttu on riskide adekvaatsel hindamisel võtmeküsimuseks koostöö teiste riikide, eeskätt Rootsi finantsjärelevalvega. Põhjamaade finantsgruppide riskihindamise protsessi integreerituna kaardistab finantsinspektsioon koos kolleegidega finantsturgudel toimuvat, et võimalike probleemide kerkides neile reageerida.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2008, 13:33
Otsi:

Ava täpsem otsing