Rahvaliit otsustas mitte toetada töölepinguseadust

12. oktoober 2008, 09:36

Eestimaa Rahvaliidu volikogu võttis
vastu otsuse mitte toetada töölepinguseadust ja pidas oluliseks enne
menetluse jätkamist nõuda eelnõu majanduslike, sotsiaalsete ja juriidiliste
mõjude ning pikaajaliste tagajärgede ekspertiisi.

Volikogu otsustas mitte toetada töölepinguseaduse eelnõu valitsuse esitatud kujul, sest see ei kaitse töötaja õigusi piisavalt ning paneb ta töösuhetes ettevõtjaga senisest oluliselt halvemasse seisu, teatas erakond.

Volikogu pidas oluliseks enne menetluse jätkamist Riigikogus nõuda töölepinguseaduse eelnõu majanduslike, sotsiaalsete ja juriidiliste mõjude ning pikaajaliste tagajärgede ekspertiisi.

Asjatundjad peavad andma hinnangu, kas eelnõu vastab rahvusvahelise tööorganisatsiooni (ILO) töösuhteid ning töötajate õigusi käsitlevatele konventsioonidele ning Euroopa sotsiaalkindlustuse koodeksi nõuetele. Vältimaks erinevate seaduste koosrakendamisest tulenevaid probleeme, siduda töölepinguseadus lahti võlaõigusseadusest.

Samas avaldas volikogu kahetsust, et regionaalpoliitika eest vastutav IRL pole suutnud seista Eesti tasakaalustatud arengu eest. "Regionaalminister on tegevusetult pealt vaadanud hiilivat haldusreformi - metskondade likvideerimist, postkontorite sulgemist ja ühistranspordi kokkutõmbamist," ütles Eestimaa Rahvaliidu esimees Jaanus Marrandi.

Arvestamata omavalitsusliitude põhjendatud seisukohti, on valitsus järgmise aasta riigieelarve eelnõus vähendanud kohalike teede, lasteaedade, koolide ja kultuuriasutuste investeeringuid ligi miljardi krooni võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. October 2008, 10:00
Otsi:

Ava täpsem otsing