2. november 2008 kell 22:00

Gross: rikaste edetabeli esiots on kahtlane

"Edetabeli esimene ots on kahtlase väärtusega, seal on virtuaalne immateriaalne vara ja palju aktsiate õhku," rääkis Gross rikaste edetabelist.

Tema enda koht edetabelis võiks Grossi sõnul kõrgem olla. "Koht polegi kõige parem ega kõige täpsem, sest metoodika on küsitav," lausus Gross.

Eelolevatel aastatel löövad Grossi sõnul läbi need valdkonnad, mis tegelevad tõsiste asjadega. "Minu valdkond on kindlamal alusel. Oleme arvestanud põhimõtet, et võlg on võõra oma ja laenuraha peal me ei laiene," lausus Gross.

Suurettevõtja Endel Sifi sõnul polnud mullu hea aasta. "Pronkssõduri käpardliku teisaldamise tõttu varises transiidiäri kokku. Eks see mingil määral mõjutas ka minu sissetulekut," rääkis Siff.

Rikkaimate meeste Pandi, Hanschmidti ja Järvelille firmale jagus tal vaid kiidusõnu. "Tallink on Eesti lipulaev. Soovin neile edu," ütles Siff.

Olympic EG suuromanik, aastaga tabelis esikohalt kaheksandaks langenud Armin Karu pole rahul edetabeli metoodikaga - selles arveldatavat virtuaalse rikkusega.

"Kui inimesele kuuluvate ettevõtete omakapitalile või aktsiakapitalile liidetakse viiekordne aastakasum, on see rikkus puhtalt virtuaalne. Minu kontol pole olnud kunagi miljardeid kroone," ütles Karu TV3 uudistele.

Autor: Kaisa Tahlfeld

Hetkel kuum