Pant: börsilt lahkumine kahekordistaks aktsia hinna

Liis Kängsepp 06. november 2008, 11:08

Tallinki omanik Enn Pant kinnitas usutluses
Kauppalehtile, et Tallinki börsilt viimist pole kaalutud, kuna sellise teate
peale kerkiks aktsia hind lakke.

„Tallinki börsilt äraviimine pole nii lihtne,“ selgitas Pant, „kui kas või vihjamisi tunnistaksime sellist mõtet, tõuseks aktsia hind kohe 100%. Pealegi müüksid aktsionärid oma osakuid praeguse hinnaga ainult siis, kui nad oleksid sundseisus."

Pant tõrjus ka väiteid, nagu oleks Tallink võtnud liigseid riske ja ettevõte on end lõhki laenanud. Kauppalehti andmetel ulatuvad Tallinki võlad praegu üle miljardi euro (seda on enam 15,6 miljardit krooni).

Pant tunnistas Kauppalehtile, et muidugi on finantskriis pankade rahakotiraudu koomale tõmmanud, ent kui Tallink täidab pankadele antud lubadused, ei tohiks olla probleeme raha saamisega.

„Meie peamised partnerid HSH Nordbank, Nordea, SEB ja Danske Bank on kõik kinnitanud, et Tallink kuulub nende olulisemate klientide hulka,“ sõnas Pant, „me pole kunagi reegleid rikkunud ja usaldus meie vastu on hea.“

Pant tunnistas, et üks Tallinki peavaluliinidest on Helsingi-Stockholm. „Aga need jutud, nagu oleksime Silja brändi ära rikkunud, on Viking Line’i blaa-blaa,“ sõnas Pant, „me pole Vikingile milleski kaotanud, kuigi on muidugi selge, et kui turule paisatakse paarsada tuhat tasuta piletit, läheb sotsiaalraha sinna, kuid tuleb ka vaadata selle tulemust.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. November 2008, 15:15
Otsi:

Ava täpsem otsing