Nädal Villy Paimetsa pilgu läbi

Villy Paimets 14. november 2008, 00:00

Eile tuli teade, et Tallinna linnapea, Keskerakonna esimees Edgar "kui mina oleksin peaminister" Savisaar andis Paikuse politseikoolis kõige tublimale õppurile ja kõige tublimale õppejõule stipendiumi, kahe peale 10 000 krooni ja juba kümnendat aastat järjest.

Tänavu pälvisid stipendiumi politseikolledži karistus- ja menetlusõiguse õppetooli lektor Urmas Krüger ja politseikooli lõpetanud Kirly Kadastik. Ühtlasi selgus teatest, et Krüger on Savisaare-nimelise õppejõu stipendiumi pälvinud eelnevalt juba kolmel korral, 2003., 2006. ja 2007. aastal. Savisaar asutas omanimelise stipendiumi juba 1998. aastal.

Seda uudisnupsu lugedes tekkis aga kohe kergelt paranoiline mõte - huvitav, kas kõik saavad politseinikele stipendiumeid jagada? Kas näiteks autovaras Serjoža, mõrvar Romeo, kupeldaja Richard ja narkoparun Toomas (kõik nimed on suvalised, võimalikud kokkulangevused on täiesti juhuslikud - toim) võiksid omanimelised stipendiumid asutada? Ning kui uurimisorganid jälle mõne silmatorkavalt üle jõu elava politseinikuni jõuavad, saab too öelda, et on juhtumisi pälvinud näiteks narkoparun Toomase iga-aastase kolmemiljonilise stipendiumi! Et mingist altkäemaksust pole juttugi, siin on kõik korrektne. Ja ongi siis kõik korras!?

Teinegi uudis räägib sellest, kuidas esmapilgul õilis eesmärk ehk headele inimestele raha andmine pahasti lehkama läheb.

Nimelt teatas linnavalitsus, taaskord Tallinna oma, et nemad määrasid mitmele ajakirjanikule 20 000krooniseid stipendiume. Ning et hea (loe: tellijale sobiliku) töö eest ootab stipendiaati poole aasta pärast veel 40 000 krooni. Rahasaajate nimekiri oli iseenesest tugev - Eesti Ekspressist Viktoria Ladõnskaja, Maalehe peatoimetaja asetäitja Peeter Ernits, TV3 uudisteankur Märt Treier, ERRi teletäht Maire Aunaste, Subboteja-poisid Mihhail Vladislavlev ja Aleksandr Zukerman, Josef Katz Molodjož Estoniist ja Andrei Babin Postimehest. Kuid siiski. Märk külge kogu eluks, vähemalt mulle tundub küll nii. Võib-olla ainult Oru Kodu tätoveering otsmikul oleks sellisest stipendiumist hullem.

Ning kui iga päev tuleb sääraseid uudiseid pealinna vahvast linnapeast, siis polegi enam imestada, et ka kõige süütuma uudise "Tallinn saab läbi aegade kõrgeima jõulukuuse" kommentaariumis tekib (õigustatult - toim) küsimus: miks ei ole Postimees kiitnud härra linnapead ja tema parteid linnarahva suhtes üles näidatud erilise hoole eest? Tõepoolest, mingi Reformierakonna leht olete või?

Kinnisvarainimese loogikast ka - võtan suure laenu, panen kogu oma vara tagatiseks ning lähen ja müün oma vara maha! Kes oma kallile naisele (vähemalt kaks näidet sellest aastast) või äripartnerile (vähemalt üks näide sellest aastast)! Kui tegemist oleks lapsega, siis süüdistaks süüdimatuses, aga mida teha täiskasvanud inimesega? Samuti süüdimatus, kuid juba diagnoositav!?

Aga lõpetuseks üks mõistatus: kui üks kinnisvarabüroo väidab, et korteri turuväärtus on 1,59 miljonit krooni, kuid täiesti avalikul enampakkumisel läheb see kaubaks 1,19 miljoni krooniga, siis milline on selle korteri turuhind?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing