Vene rubla muutub aina väärtusetumaks

19. jaanuar 2009, 14:52

Rubla on kukkunud allapoole taset, mil ta
oli 1998. aasta kriisi ajal, pärast kuuendat devalveerimist seitsme päeva
jooksul, kirjutab Bloomberg.

Venemaa keskpanga järjekordne devalveerimine lükkas valuuta tasemele 33,0455 rubla dollari vastu. Sel aastal on Vene valuuta kaotanud juba 7,3 protsenti ning alates augustist 29 protsenti oma väärtusest.

Keskpank ei taha kohe vajalikku osa devalveerida, vaid eelistab seda teha väikeste juppidena, et vältida valuuta järske kõikumisi, sest kogemus 1998. aastast on veel liiga valusalt meeles.

Toona vähenes rubla väärtus dollari vastu 71 protsenti, mis põhjustas investorite ummisjalu väljajooksu riigist ning hoiustajate raha väljavõtmise deposiitidelt.

Alates möödunud aasta augustist on investorid kukkunud naftahindade, Gruusia sõja ja gaasitarneprobleemide tõttu Venemaalt välja võtnud 245 miljardit dollarit.

„Hirm järgmise devalveerimise ees tähendab, et keegi ei taha enam rublasid osta,“ sõnas Danske Banki analüütik Lars Rasmussen ning lisas, et rubla paistab naftahinnalanguse tõttu olevat aina enam ja enam ülehinnatud.

Täna alandas Danske Bank rubla prognoosi ning näeb ette valuuta väärtuse langetamist valuutakorvi vastu veel 15 protsendi ulatuses järgmise kolme kuu jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. January 2009, 14:57
Otsi:

Ava täpsem otsing