Silvia Viidik • 8. november 2009 kell 21:00

Olympic EG sai kahjumist hoolimata analüütikutelt hea hinde

Olympicu tulemused on Swedbanki hinnangul endiselt nõrgad, aga väga lähedal põhjale, kommenteeris kvartali tulemusi panga analüütik Pavel Lupandin. "Usume siiski, et ettevõte liigub õiges suunas ning 2010. ja 2011. aasta tervikuna tulevad grupi jaoks palju paremad," lisas ta.

Turgude lõikes kannatasid enim Balti segmendid, kus sel aastal on erakordselt palju kasiinosid suletud. "Selliste dramaatiliste kärbetega on võimalik, et Olympic pöördub Baltimaades kasumisse järgmisel aastal," nentis analüütik.

Swedbanki aktsiasoovitus Olympicu aktsiale on ülevaatamisel.

LHV analüütik Sten Pisang tõdes, et Olympicu kolmanda kvartali tulemused vastasid suuresti nende ootustele - käive tuli küll suurem, ületades panga prognoosi ligi 15 protsendiga.

Pärast probleemsete kasiinode sulgemist on analüütiku hinnangul tugevalt paranenud keskmine tulu kasiino kohta, mis kolmandas kvartalis oli juba napilt suurem kui aasta varem. "Kulumieelse kasumi EBITDA tasemel oli ettevõte üsna nulli lähedal, nagu ka ootasime," täheldas Pisang.

Positiivne on see, et kulude kärpimisega on kõvasti vaeva nähtud, märkis Pisang ning tõi välja, et rendikulusid on alandatud umbes 30 protsenti ning palkasid üle 20 protsendi.

Ka Olympic Entertainment Groupi finantsjuht Kristi Ojakäär hindab majandustulemusi viimases kvartalis heaks. "Oleme hoidnud äritegevuse rahavoo positiivse, vaatamata sellele, et oleme sulgenud 43 kasiinot," märkis ta.

Tema sõnul on viimase pooleteise aasta jooksul ellu viidud restruktureerimis- ja optimeerimisprogrammiga kaasnenud ühekordsed kulud jäänud eelmistesse kvartalitesse ning edaspidi ootab Olympic tehtud otsuste positiivset mõju ettevõtte tulemustele.

Neljapäeval teatas Ekspress Grupp, et teenis kolmandas kvartalis 66,6 miljoni krooni suuruse kahjumi, analüütikuid käibe kahanemine 14,5 miljonile kroonile ei üllatanud.

LHV Panga analüütiku Henri Adamsi sõnul jäi Ekspress Grupi 23protsendiline käibe langus panga prognoosidele alla 8 protsenti. "Valdkondade lõikes jäid käibe osas meie prognoosidele enim alla perioodiliste väljaannete ja raamatute müük," ütles ta.

Ka Swedbanki analüütik Risto Hunt ütles, et nende ootustele vastas vaid grupi käive, muu oli nõrgem, kui oodatud. Hunt kinnitas, et Ekspress Grupi aktsia hinnasiht on ülevaatamisel.

"Kasumlikkuse poole pealt valmistasid aktsionäridele muret kolmandasse kvartalisse jäetud ühekordsed kulud," ütles Adams. Grupp kandis kolmandas kvartalis maha Ekspress Hotline'i firmaväärtust summas 35,2 miljonit krooni.

Ekspress Grupi juhatuse esimees Gunnar Kobin peab aga üldist grupi majandusseisu rahuldavaks. "Tänavalaenudega me ettevõtet rahastama ei pea, kui te seda kahtlustasite," ütles ta.

"Finantskulude kasvu põhjuseks pidas ta 2008. aasta sügisel pankade sündikaadiga sõlmitud intresside fikseerimise tehingu tasu," lisas ta.

Hetkel kuum