ÄP fototoimetus • 20. detsember 2009 kell 21:00

EfTEN ostis oksjonil Lepa kaubakeskuse

Arakas märkis, et kui elamispindade turul toimub peagi pööre tõusu poole, siis ärikinnisvara turg liigub viiteajaga. "Hullud päevad on algamas," sõnas ta.

EfTEN Kinnisvarafondi ja Silikaat Grupi tütarettevõtte ühisfirma Lepa Keskus OÜ omandas Pärnus asuva Lepa kaubakeskuse kolmandal pankrotivara enampakkumisel 25,7 miljoni krooniga, alghind oli 23,4 miljonit krooni. Eelmised kaks oksjonit 40- ja 30miljonise alghinnaga ebaõnnestusid.

Arakas ütles, et keskuse ehitamine lõppeb suve alguses ja lisainvesteeringuid nõuab see veel vaid 3 miljoni krooni ulatuses, mis tõstab praegust 4200kroonist ruutmeetrihinda vaid kümnendiku ulatuses.

"Meie eesmärk on äratada keskus uuele elule," ütles Arakas tuues võrdluseks numbrid - 2007. aastal oli keskuse rahavoog 10 miljonit krooni aastas, siis nüüdseks on see vähenenud 2 miljonini aastas. "Kõik halvad uudised on juba tulnud," märkis ta.

Arakas märkis, et Pärnu kesklinnas pole seni korralikku toidupoodi, mistõttu käivad läbirääkimised Rimi ja ka teiste toidukauplustega. "Rentnike leidmine on kahtlemata keeruline," möönis ta.

Arakas lisas, et on lõpusirgel Lepa Keskuse juhataja otsingud.

Autor: ÄP

Hetkel kuum