Olavi Kärsna • 15. juuni 2010
Jaga lugu:

Sotsmaksu muutes ununes FIE

Riigikogust on tulemas sotsiaalmaksuseaduse muudatus, mis annab muu hulgas tööandjatele võimaluse maksata 12 kuud sotsiaalmaksu tegelikult palgalt inimestele, kes enne tööle võtmist olid vähemalt 6 kuud töötuna arvel olnud. Valitsus ei teinud seejuures ettepanekut anda pärast töötukassa koolituse läbimist FIE-ks hakanud inimestele võimalus maksta esimesel tegutsemisaastal vähem sotsiaalmaksu. Keskerakond esitas riigikogus sellise ettepaneku, aga rahanduskomisjonis hääletati see maha. Üks komisjoni liige jäi seejuures erapooletuks....

Pärast Katrina-tormi näitasid USA parteid parlamendi mõlemas kojas üles riigimehelikkust. Elu taastamiseks katastroofipiirkonnas oli seal vaja ruttu reanimeerida väikeettevõtted ja eelnõud läksid kiiresti läbi ilma koalitsiooni-opositsiooni kemplemiseta. Ega ELiski julge Eesti poliitik kõva häälega öelda, et töötus või väikeettevõtlus nende tähelepanu ei vääri...

Novembris andsid kaks opositsioonierakonda sisse meie üheskoos koostatud eelnõu, mis andnuks FIE-dele võimaluse töövõimetuslehtede alusel ettevõtlustulust maha arvata midagi 4.-8. haiguspäeva eest ja silunud ettevõtte maksuvaba üleandmise protseduuride konarusi. Eelnõu marineerib menetluses siiani tulemusteta.

Riigikogu valimised on jälle tulemas. Karta on, et siis läheb Toompeal jäme ots lõplikult broileripõlvkonnale, keda üks staažikas opositsioonipoliitik olla "Rosimannuse maffiaks" nimetanud. Broilerite käsiraamat on aga "Jah, härra minister" ja kui seda lugeda, on selge, mida tulevik toob.

Teoks hakkab saama isamaaliitlaste kümne aasta tagune mõtteavaldus, et füüsilisest isikust ettevõtjate aeg Eestis hakkab ümber saama.

1. aprilli seisuga oli äriregistris 34 925 FIE-t.

Jaga lugu:
Hetkel kuum