Kadri Jakobson • 18. november 2010 kell 21:00

Omanik võttis Wolmreksi juhtimise üle

"Olen siin liiga vähe aega juht olnud ja ehk oskan praegu natuke vähe rääkida. Helistage esmaspäeval," ütles Wolmreks Ehituse uus juhatuse esimees Adu Haki.

Äriregistri andmetel on Adu Haki Olavi Israeli asemel Wolmreks Ehituse juhatuse liige alates 12. novembrist. Wolmreks Ehituse kontorist öeldi, et endine juht Olavi Israel on praegu puhkusel. Firma kodulehel enam Israeli nime kirjas pole.

Samal päeval, kui Äripäev petuskeemist kirjutas ehk 4. novembril, otsustas aastaid Keskerakonda kuulunud Haki erakonnast välja astuda.

Keskerakonna kontorist kinnitati Äripäevale, et Wolmreksi omanik ja juhatuse liige Haki esitas avalduse erakonnast lahkumiseks oktoobri lõpus.

"Adu Haki esitas ise Keskerakonnale lahkumisavalduse, mille erakonna juhatus ka rahuldas," kinnitas Keskerakonna pressiesindaja Taavi Pukk.

Ehkki paljude liikmete astumisel erakonda saadavad erakonnad välja pressiteateid, siis lahkumise puhul mitte. Haki lahkumise puhul ei avaldanud ka Keskerakond pressiteadet.

"Üldjuhul ei avalda me liikmete lisandumise või väljaarvamise kohta pressiteateid," ütles Pukk.

Küsimusele, kas Haki käitumine Wolmreks Ehituse ja Kristiine Ehituse omanikuna ja juhina tuleb arutlusele ka Keskerakonna aukohtus, vastas Pukk, et Haki käitumist ei arutata erakonna aukohtus. "Keskerakond mõistab hukka kõik seadusevastased teod, kui süüdimõistev otsus on langetatud. Adu Haki käitumist erakonna aukohus ei aruta, sest Haki pole enam Keskerakonna liige," ütles Pukk.

Üleeile protesteerisid petta saanud alltöövõtjad Pärnu lastekodu avamisüritusel, kuid peatöövõtja Wolmreks Ehituse kontorist polnud kohal kedagi.

Hetkel kuum