Indrek Kald • 7. detsember 2010 kell 10:17

Otepääl võistlevad ka Austraalia ja Argentina suusatajad

Tänaseks on Otepää maailmakarika etapile murdmaasuusatamises ning juunioride ja U23 MMile suusatamises, kahevõistluses ja suusahüpetes registreerunud võistlejad 34 riigist.

Eesti talvepealinnas liigub ajavahemikul 22.-31. jaanuar eeldatavasti ligi 1100 sportlast ja tiimiliiget. "Nii suurt hulka sportlasi ei ole Tehvandi Spordikeskuses varem nii lühikese aja jooksul olnud. Antud võistluste usaldamine meile on kindlaks märgiks, et eestlased on rahvusvahelisel areenil ennast suurvõistluste korraldajatena tõestanud," kommenteeris võistluste korralduskomitee juht Alar Arukuusk.

Tema sõnul on juunioride MMile tulemas lisaks tavapärastele suurriikidele ka eksootilisemate suusamaade esindajad keda igal aastal Otepääl ei kohta. Kaugemad tulijad on Austraalia, Uus-Meremaa ja Argentiina. Kes eestlastest Otepääl MK ja juunioride MMi raames võistlustulle astuvad, selgub jaanuari keskpaigaks.

Tehvandi Spordikeskuse radasid on lisaks eestlastele suve jooksul käinud proovimas ka mitmed konkurendid välismaalt. Treeninguid on seal läbi viinud nii venelased, poolakad  kui soomlased.

Selle talve suursündmuse Otepääl avab MK, kus sõidavad  esimesel päeval naised 10 km eraldistardist ning mehed 15 km eraldistardist klassikatehnikas. Teine võistluspäev toob klassikasprindi, kus naised selgitavad parima 1,2 km rajal ning mehed 1,4 km rajal.

25. jaanuaril algaval juunioride MMil panevad tulevased sporditähed oma võimed proovile erinevatel murdmaadistantsidel, kahevõistluses ja suusahüpetes. Esmakordselt peetakse selle raames Eestis ka naiste suusahüppevõistlus.

Hetkel kuum