Silvia Kruusmaa • 9. detsember 2010 kell 8:25

Eesti on alates tänasest OECD täisliige

Alates tänasest on Eesti ametlikult Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) täisliige. Eesti sai organisatsiooni täisliikmeks pärast seda, kui Eesti suursaadik Prantsusmaal Sven Jürgenson andis Eesti ühinemiskirja hoiule Prantsuse välisministeeriumile.  

Välisminister Urmas Paeti sõnul on lõpule jõudnud Eesti edukas teekond OECD liikmesuse saavutamiseks. „OECDga liitumine kinnitab Eesti majanduspoliitika edukust ja majanduskeskkonna stabiilsust ning tõstab veelgi meie usaldusväärsust ja atraktiivsust investeeringute sihtriigina,“ lausus välisminister Paet. „OECD 50. sünnipäeva saame tähistada juba selle organisatsiooni täieõigusliku liikmena,“ lisas ta.

OECD, mille eesmärk on aidata kaasa maailmamajanduse arengule ning maailmakaubanduse laienemisele, pakub Eestile ka häid võimalusi edasiseks arenguks. „Samas oli Eesti kutsumine ja vastuvõtmine OECD liikmeks tunnustus meie ühiskonnale,“ ütles Paet.

Eesti avab OECD peakorteri juures Pariisis ka alalise esinduse.

Eesti väljendas huvi OECDga liituda juba 1996. aastal. 2007. aastal kutsuti Eesti liitumisläbirääkimistele, mis lõppesid 2010. aasta kevadel, kui allkirjastati Eesti ühinemisleping OECDga. 14. novembril ratifitseeris Riigikogu OECDga ühinemiseks vajaliku Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni 14. detsembri 1960. aasta konventsiooni, Eesti Vabariigi Valitsuse ning Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni vahelise organisatsioonile antavate eesõiguste, puutumatuse ja soodustuste kokkuleppe ning Eesti Vabariigi Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni konventsiooniga ühinemise tingimuste kokkuleppe.

Hetkel kuum