BÖRS: Aasia teeb kaotusi tasa

Fredy-Edwin Esse, California 25. jaanuar 2011, 11:08

Aasia aktsiaturge mõõtev indeks oli täna küll plussis, kuigi Hiina ja India turud liikusid punases.

Üldiselt on viimasel ajal Aasias investorite seas levimas optimism. Bloombergi kvartaalsest küsitlusest selgus, et ligi pooled investorid näevad üha rohkem võimalusi rahateenimiseks. Sellele arvamusele lisas indu Rahvusvahelise Valuutafondi prognoos, mille kohaselt kasvab maailmamajandus sel aastal 4,4%.

"Viimaste andmete põhjal tundub, et asjad ei lähe paremaks mitte ainult USAs, vaid ka Euroopas," ütles ANZ National Banki ökonomist Khoon Goh Bloombergile. "Investorid on praegu valmis võtma riske."

India turud olid päeva esimeses pooles üle protsendi plussis, kuid riigi keskpanga otsuse järel tõsta baasintressimäära muutus investorite meelestatus kapitaalselt. Kohalik Sensex indeks kukkus 0,64%.

Hiina turud on jätkuvalt langemas, sest likviidsust piiravad meetmed on tugeva hoobi andnud investorite tulevikunägemusele. Sealne CSI 300 indeks kukkus 0,53% ning Hongkongis langes Hang Seng 0,05%.

Lootusrikkad väljavaated nii Lõuna-Korea kui Jaapani eksportööridelt aitasid sealsed turud plussi. Jaapanis tõusis Nikkei 225 1,15% ning Koreas Kospi indeks 0,22%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. January 2011, 11:08
Otsi:

Ava täpsem otsing