Peaministrist, kes sööb oma sõnu

Villy Paimets 16. märts 2011, 00:00

Keskkonnaaktivistid leiavad president Ilvesele saadetud avalikus kirjas, et peaminister Andrus Ansip on söönud oma sõnu ning petnud oma valijaid. Äsjastel riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaalt üle 18 000 hääle korjanud peaminister, Reformierakonna esimees Ansip on sattunud keskkonnakaitsjate püha viha alla ja minu meelest mõneti õigustatult. Kuid lugege ise, mida Nabala Keskkonnakaitse Ühingu aktivist Tanel Ots pöördumises ütleb:

"Eesti rahvas on valimistel ära andnud oma hääle, kuid mitte oma mõtlemisvõime. Peaminister Andrus Ansip lubas vähem kui aasta tagasi avalikkusele (EPL 20. mai 2010), et niikaua, kui tema on peaminister, Nabala karstiala ei kahjustata. Reformierakonna valimisplatvormis on kirjas: "Tagame Nabala karstiala ja Tuhala nõiakaevu säilimise." Me uskusime seda lubadust ja andsime peaministri erakonnale valimistel suure hulga toetushääli.

Neli päeva pärast valimisi, 10. märtsil 2011 võttis valitsus vastu ehitusmaavarade arengukava, mis muu hulgas otsustab Tuhala nõiakaevu ning veel tuhatkonna kodukaevu saatuse. /.../

Soovime meelde tuletada, et Eesti rahvas on ka valimiste vahepealsel ajal hääletanud. Tuhala nõiakaevu ja Nabala karstiala toetuseks oleme andnud üle 63 000 hääle. /.../

Meie piirkonnas riigikokku kandideerinud peaminister on meie häält arvestanud üksnes sel määral, et ei julgenud Nabala saatust otsustavat ehitusmaavarade arengukava vastu võtta enne valimisi. /.../"

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing