Tuumapropagandale kindel EI!

Villy Paimets 24. märts 2011, 00:00

Sissejuhatuseks ütlen kohe ära, et mina isiklikult pooldan Eestisse tuumaelektrijaama ehitamist. Ma kaldun arvama, et lähima paari aastakümne jooksul ei suuda inimkond siiski muul moel aina kasvavat energiavajadust rahuldada.

Aga see selleks. Sulge haarama ajendas mind MTÜ Eesti Tuumajaam tegevjuhi Kalev Kallemetsa eilne arvamusartikkel Eesti suurma lugejaskonnaga veebiportaalis Delfi. Artikkel, mille pealkiri väitis, et tuumajaam on ohutum kui Tartu maantee. Artikkel, milles kirjas, et kuna Tšernobõli tuumajaama katastroofis hukkus 31 inimest ja kuna Jaapani Fukushima tuumajaamas pole hukkunud veel mitte ühtki tuumajaama töötajat, saab väita, et tuumajaam on ohutum kui Tallinna-Tartu maantee, kus hukkub igal aastal kümme inimest! Artiklist selgub ka, et suurimad enneaegse surma põhjused Eestis on suitsetamine, alkoholi liigtarvitamine ning ülekaalulisus ja füüsiline inaktiivsus, mis igaüks põhjustavad enam kui 20 000 eluaasta kaotuse...

See on puhas propaganda. Sama lihtne oleks väita, et kuna tiigrid pole Eestis kedagi nahka pistnud, on nad ohutud, laseme aga loodusesse. Ma olen üsna veendunud, et kui arvamusartikkel, millega MTÜ Tuumajaam püüab Eestis tuumahirme hajutada, kubiseb edgarsavisaarlikest demagoogiavõtetest ning läheb isegi absurdsete võrdlusteni, ei täida oma eesmärki. Pigem vastupidi. Isiklikult loodan, et kui Eestis kunagi tuumajaam ehitatakse, siis MTÜ Eesti Tuumajaam abita.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:50
Otsi:

Ava täpsem otsing