Tallinn saab sõltumatu vahemehe?

Villy Paimets 28. märts 2011, 00:00

Raepress teatas, et Tallinnas hakkab tööle ombudsman. Tallinna volikogu kiitis heaks linna ombudsmani ametikoha loomise ja tegi vastava täienduse linna põhimääruses.

"Sõltumatu õigusvahemehe ehk ombudsmani ülesanne on kontrollida põhiõiguste ja -vabaduste tagamist ning hea haldustava järgimist linnaasutustes. Vastava taotlusega võib linna ombudsmani poole pöörduda igaüks. Oma tegevuses on ombudsman sõltumatu ametiisik, kelle nimetab linnavolikogu.

Kui mõni linnaasutus või -ametnik on oma tegevuses eksinud põhiõiguste ja -vabaduste tagamise põhimõtete või hea halduse tava vastu, siis annab ombudsman tegevuse korrigeerimiseks soovitusi, samuti võib ta probleemide lahendamiseks pöörduda linnavalitsuse või linnavolikogu poole," teatas Raepress.

Linnavolikogu revisjonkomisjoni esimehe Madis Kübara (IRL) sõnul on volikogu kinnitatud linna ombudsmani ametikoht aga ebavajalik, kuna see sisuliselt dubleerib Eesti Vabariigi õiguskantslerit. Peale selle on ombudsmani institutsioon linnale kulukas, neelates aastas 115 000 eurot (ehk 1,8 miljonit krooni) maksumaksja raha!

No mis sa kostad! Ääretult hästi elab me pealinn ikka, raha on nagu ratsahobusel sedasamustki. Ega linnaisadel ei maksagi muretseda, küll need lumehanged sulavad ise ära. Ja küllap need lasteaiakohadki kuidagi iseenesest tekivad.

Linnaombudsmani kohale sean üles aga Märt Sultsi kandidatuuri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:50
Otsi:

Ava täpsem otsing