Justkui ilukõnelejate ilmavõistlus

Villy Paimets 29. märts 2011, 00:00

Vormsi muutub lähiaastail energiamajanduslikult iseseisvaks. Smart Vormsi projekti mudelit on plaanis eksportida ka teistesse riikidesse, just selline uudis köitis eile mu pilku.

Edasi läks pea igast kanalist saadav uudis keerulisemaks: ECO, IKT ekspordi ning tuuleenergia klastri ühisel eestvedamisel luuakse sihtasutus, mille eesmärk on erinevate tehnoloogiliste ja energeetiliste lahenduste kasutusele võtmisega muuta Vormsi n-ö nutikaks saareks. Smart Vormsi projekti lahendustest saavad eelkõige kasu saare elanikud, kuid ka riik tervikuna. Ahah, luuakse sihtasutus, kõik võidavad. Aga mida ometigi teha tahetakse, hakkas mind juba vaevama. Lugesin edasi.

"Smart Vormsi idee põhineb viiel peamisel aspektil: targad inimesed, tark majandus, tark mobiilsus, tark elukeskkond ja targad avalikud teenused. Kokku moodustavad need nutika lahenduste komplekti, mis ühelt poolt aitab elavdada kohalikku majanduselu saarel ja parandada oluliselt elanike võimalusi esmatähtsate teenuste nagu kultuuri ja meditsiini kättesaadavuse osas. Teisalt avab võimaluse sarnase mudeli rakendamiseks mandril ja eksportida ka mujale maailmas." Siinkohal jooksis mul juhe küll kokku. Jõudsin vaid lugeda, et projekti meeskonda kuulub ka EAS, ja mõelda, et kui mina oleks EASi juht, ma oleks samuti selle projekti esitlejale raha kohe peo peale ladunud - et aga kiiremini vaevast lahti saada. Kuigi jah, õigem oleks säärased ilukõnelejad muidugi kultuurkapitali suunata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing