Silvia Kruusmaa • 29. august 2011 kell 12:37

Tarand: tõin ühiskonda inimlikkuse dimensiooni

Presidendiks kandideerinud Indrek Tarand peab oluliseks, et tänu kahele kandidaadile tõstatati mitmeid teemasid, mis muidu oleksid võinud ehk varju jääda.

"Üles sai tõstetud olulisi teemasid ja see aitab Eesti vabariiki," rääkis Tarand intervjuus ETV-le.

Tarand märkis, et ta ei oska öelda, kuhu jäid hääled. "Mulle on olulisem see, et sain sõnastada olulisi probleeme," rõhutas ta. Tarand nimetas oluliseks teemapüstituseks arusaama, et presidendivalmiste käigus on kandidaatide esitamise võimalus reaalne ja vajadust otsuste tegemisse kaasata rohkem naisi. Enda panusena nimetas Tarand veel inimlikkuse dimensiooni  välja toomist ühiskonnas.

Ta rõhutas hääletustulemust kommenteerides, et ainult kehtiv hääletustulemus on oluline. "Parem tuli teiseks," märkis ta.

"Minu madistamispartneriks jäävad aspektid, mis meenutavad erakondades ENSV-d. Hiljuti tegi Keskerakond halbu otsuseid oma kongressil," rääkis Tarand oma väljakutsetest edaspidi.

Enda ja president Toomas Hendrik Ilvese ühisjoonena tõi ta välja seda, et nad mõlemad on veendunud demokraadid ja antikommunistid, keda aga ühelt ja ka teiselt poolt on kandidaadiks esitanud endise kommunisti poolt juhitud erakond.

"Kas me oleme tülli läinud? Minu poolt mitte," vastas Tarand küsimusele, millal ta Ilvesega ära lepib.

Hetkel kuum