Tahaks tootjaid usaldada

Villy Paimets 01. september 2011, 00:00

Tänavu suure reklaamikampaaniaga Balti riikide turule tulnud Big Milki jäätised korjati Lätis müügilt, kirjutas eile Postimehe võrguväljaanne.

Artiklist selgus, et Läti veterinaarinspektsioon on teinud märkusi jäätise pakendile trükitud tooteinfo kohta, täpsemalt "toote koostist puudutava info formaadile ja esitlemisele", nagu kommenteeris tootjafirma Unilever esindaja.

Kuid hoopis põnevam on artiklis lõik, mis kirjeldab, et uue suure konkurendi turule tulek on ärevaks teinud ka Eesti jäätisetootjad. Nii on Premia oma kulu ja kirjadega tellinud Big Milki vahvlitopsi koostise analüüsi. Juuli algusest pärit katseprotokollist selgub, et piimast valmistatud jäätisele viitava nimega jäätis sisaldab suuremalt jaolt taimseid rasvu, piimarasva on vaid 0,04%!

Samuti kubisevat konkurendi toote pakend vigadest - päritolumaa on ebaselge ja jäätise koostisosad pole kirja pandud kahanevas järjekorras. Sel moel eksitab Unilever Eesti jäätisetootjate hinnangul tarbijaid. Eesti jäätisetootjad on arvamusel, et kui taolist "turundustrikki" teeks kohalik tootja - nimetades näiteks vahvlitopsi, mis on tehtud taimsest rasvast, Rohke Piima nimeliseks jäätisest, lisades reklaami purskuvad piimajoad - oleks avalik arvamus sellise eksitava tegevuse peale ammu nördinult reageerinud.

Aga teeme ära! Head kaastarbijad, kui see kohalike jäätisetootjate jutt tõele vastab, on meil tõepoolest aeg lärmi lööma hakata! Ärge müüge meile jäätise pähe kräppi!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:59
Otsi:

Ava täpsem otsing