Investeerimisguru häving

Raivo Sormunen 11. oktoober 2011, 11:28

Riskikapitalist John Paulsoni jaoks andis september ühe ajaloo nõrgima tulemuse. Ka 2011. aasta kokkuvõttes on fondidel läinud väga kehvasti.

Paulson & Co. kõige suurim fond Advantage Plus osak kaotas septembris 20% oma väärtusest, mis viib osaku 2011. aasta miinuse koguni 47 protsendini. Et aasta lõpetada plusspoolel peaks fondi osak tõusma neljandas kvartalis ligi 90%.

Advantage Plus üritab investoritele raha teenida, panustades korporatiivsündmustele nagu ettevõtete ülevõtmised ja pankrotid, kasutades kasumi maksimeerimiseks ka võimendusena laenuraha.

Sarnane, kuid ilma võimenduseta fond Advantage näitas septembris 12 protsendist kaotust ning on 2011. aasta lõikes 32% miinuses.

Kulla peale panustajana viimastel aastatel kuulsust võitnud Paulson hävis ka oma särava metalli fondiga, mis kaotas kuuga tervelt 16,4% oma väärtusest ning mille kasumist on 2011. aasta lõikes järel vaid 1% (samas on kuld sel aastal veel 16% plussis).

Ka Recovery Fund`I jaoks oli september nõrk (14%), vedades aasta tootluse -31 protsendini.

Võrdluseks konsultatsioonifirma Hennessee Group andmeil kaotasid riskifondid septembris keskmiselt 3,7%. HFRI Fund Weighted Composite indeksi andmeil kaotasid riskifondid kolmandas kvartalis keskmiselt 5,5%.

Homme korraldab Paulson fondi seisu kommenteerimiseks investoritele telefonikonverentsi.
Seal tuleb tal end tõestada, et ka targemad võivad eksida ning võita tagasi investorite suur usaldus, mis tekkis suuresti pärast seda kui Paulson 2007. aastal USA kinnisvaramulli lõhkemise peale panustades kõvasti klientidele raha kokku ajas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. October 2011, 13:31
Otsi:

Ava täpsem otsing