Electrolux näeb tänavu nõudluse kahanemist

28. oktoober 2011, 14:36

Electrolux plaanib teha täiendavaid kulude kärpeid, kuna võtmeturgudel prognoositakse tänavu nõudluse langust ning kolmanda kvartali tuludes oli suur kukkumine.

Electrolux ja tema suurrivaal Whirlpool on hädas langeva nõudlusega mõlemal pool Atlandi ookeani, kuid mõlemad on kinnitanud end stabiilselt kasvavatel turgudel.

Electrolux eeldab sel aastal Euroopas seadmete nõudluse langust ühe protsendi võrra võrreldes varasema ootusega üheprotsendiliseks tõusuks. Väikese kasvu asemel prognoosib firma Põhja-Ameerikas nõudluse langust 4-5%.

Analüütikud ütlesid, et paljud investorid juba arvestasid halbade uudistega nõudluse osas, kuid ei uskunud, et tulude langus jääb eeldatust väiksemaks.

Electroluxi aktsia kosus täna varahommikul Stockholmi börsil 2,4 protsendi võrra, 121,3 Rootsi kroonini.

"2012. aasta toob natuke kergendust," sõnas Electroluxi tegevjuht Keith McLoughlin. "Praegu on pilt selline, et arenenud turud on lamedad ning kasvavatel turgudel jätkub nõudlus," ütles ta. McLoughlin eeldas, et sel aastal kasvab ettevõtte toormaterjali kulu kahe miljardi Rootsi krooni võrra.

Firmajuht ei andnud detaile kulude kärpimise kohta, öeldes, et sellest teavitatakse investoreid 15. novembril.

Elctrolux, mille korrigeeritud tegevuskasum oli 1,1 miljardit Rootsi krooni võrrelduna Reutersi küsitletud analüütikute ootusega 1,06 miljardit ning 1,98 miljardi krooniga aasta varem III kvartalis.

Viimase kvartali müügitulemused tulid mulluselt 26,3 miljardilt kroonilt alla 25,7 miljardi kroonini, ootused olid 24,9 miljardil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. October 2011, 14:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing