S&P: aeg võlakriisi lahendamiseks hakkab otsa saama

Rainer Saad 06. detsember 2011, 17:39

Euroopa liidrid on hakanud võidujooksus ajaga võlakriisile kaotama, mõjutades sellega olukorda kogu regioonis, ütles Moritz Krämer, Standard & Poor'si Euroopa riigireitingute tegevdirektor.

„Pärast kahte aastat kriisiga võitlemist, ei ole suudetud kriisi kontrolli alla saada. Sellepärast me arvame, et võlakriisiga võitlemise aeg hakkab otsa saama,” ütles Krämer. „Tippkohtumisel ning teistel võimalikel sammudel on kriisile väga suur mõju, võrreldes möödunud tippkohtumise ebaeduga. See on eriti oluline, sest pettumus mõjuks halvasti ning suurendaks majanduslanguse ohte.”

S&P võttis eile 15 euroala riigi krediidireitingud negatiivse vaatluse alla, mis võib tähendada reitingukärbet.

Kuid Euroopa Keskpanga nõukogu liige Christian Noyer ütles reitinguagentuuri sammu kohta, et krediidivõimekust on hakatud üha rohkem hindama poliitiliste tegurite järgi.

„Reitinguagentuurid olid ühed nendest, kes 2008. aasta kriisi põhjustasid. Kas nendest saab ka praeguse kriisi mootor? Selle küsimuse peale peame tõsiselt mõtlema,” ütles Noyer.

S&P kaitses enda ajastust, öeldes, et see ei ole kuidagi seotud sellenädalase tippkohtumise ega ei soovita Euroopa Liidreid mõjutada. „Meie äri ei põhine nõustamisel või poliitilisel mõjutamisel. Meie äri hindab riske ning annab ohtudest investoritele teada,” ütles Krämer. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 17:40
Otsi:

Ava täpsem otsing