Vene ettevõtjad ostsid endise PEPi maja

06. detsember 2011, 14:03

Kunagine Põhja-Eesti panga hoone Tallinnas Pärnu mnt 12 leidis endale hiljuti uue omaniku elamislubade skandaali keskmes olevate nn Kooli tänava investorite seast.

Äripäeva andmetel oli ostutehing suurusjärgus 7 miljonit eurot.
Varem kreeklase Nikolaos Sarrose ja tema kolme tütre firmale Sigma Real Estate kuulunud maja vahetas omanikke kuu aega tagasi. Hoone kuulub nüüd oktoobris registreeritud Parnu mnt 12 RE OÜle, mille omanikeks on Evgeny Mulyukov ja Vitaly Yakovlev. Neist esimese nimi jookseb läbi seoses möödunud nädalal avalikuks tulnud elamislubade skandaaliga Kooli tänava investorite nimekirjas. Mulyukov oli üks neist paljudest Vene ärimeestest, kes on investeerinud siia 65 000 eurot, mis annab talle õiguse taotleda Eesti elamisluba.
Mulyukovi ja Yakovlevi ostetud majas on läbi aegade tegutsenud erinevaid finantsasutusi: börs, Põhja-Eesti pank, Preatoni pank ja praegu on see Marfin panga „koduks“. Maja endine omanik Sarros on nii eraisikuna kui ka Sigma Real Estate Marfin panga aktsionär. Panga juht Riho Rasmann ei osanud kommenteerida, miks Sarros maja maha müüs. Kuid ta sõnas, et pangal on pikaajaline leping ruumide kasutamiseks ning kusagile oma praegusest asukohast kolida küll pole plaanis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    08. December 2011, 11:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing