Neste Oil investeerib 8 mln mikroobiõli katsetehasesse

Jussi Hieta aka Somm Tallinnast 15. detsember 2011, 17:56

Neste Oil ehitab jäätmepõhist mikroobiõli tootva katsetehase Porvoo rafineerimistehase juurde. Tegemist on Euroopa esimese katserajatisega, kes toodab taastuvkütuste valmistamiseks kasutatavat mikroobiõli jäätmepõhisest toorainest.

Katsetehas peaks valmima 2012. aasta teises pooles ja selle investeerimiskulud on umbes 8 miljonit eurot, kirjutas Arvopaperi.

"Strateegiliselt oli see meile väga oluline otsus, sest uue katseseadmega edeneb Neste Oil mikroobiõlide arendamisel järgmisse etappi. Otsus toetab tugevalt Neste Oili strateegiat, mille eesmärgiks on tooraineskaala laiendamine," ütles Neste Oili teadus- ja arendusjuht Petri Lehmus.

Mikroobiõlist on juba õnnestunud laboris valmistada taastuvat NExBTL-diislit. Katserajatis on oluline vaheetapp tehnoloogia arendamisel tööstusliku tootmise suunas.

"Arengu järgmised etapid on tootmisprotsessi lihvimine ja kasvatamine tööstustasandile. Kaubanduslikus tootmises on mikroobiõli mitte varem kui aastal 2015," lisas Lehmus.

***

Hulgi- ja jaekaubanduskontserni Kesko müük kasvas novembris 7% aastases võrdluses.

Nokia tõusis Soome rahvaaktsiate võrdluses esimest korda esimeseks ja möödus teleoperaatorist Elisast. Nokial on üle 215000 soomlasest aktsionäri.

Täna konjunktuurireitingu avalikustanud finantskontsern Tapiola on konsensusprognoosidest oluliselt pessimistlikum maailma majandusväljavaadete suhtes. Tapiola ennustab, et kogu maailma majandus kasvab järgmisel aastal 2,4 protsenti, kui IMFi sügisene prognoos näitab 3,2-protsendilisest majanduskasvu.

Panga andmetel on rahvusvahelise majanduse peamised riskid seotud majandus- ja rahaliidu lagunemisega, USA majanduse uuesti halveneva konjunktuuriga ja Hiina kinnisvaramulli tekkimisega.

OMX Helsinki oli kell 17:30 0,01% languses ning Nokia aktsia kell 17:16 2,08% languses.

Helsingi börsi suurimad tõusjad ja langejad kella 17:16 seisuga olid:

Tõusjad: Ixonos +6.33%, Outokumpu +3.78%, Huhtamäki +2.75%, Amer Sports A +2.74%, Kemira +2.72%
Langejad: Vacon -3.27%, Marimekko -3.43%, Tikkurila -4.70%, Basware -4.79%, Pöyry -5.40%

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. December 2011, 17:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing