Romet Kreek • 15. august 2012 kell 12:11

Sõda Iraaniga kestaks kuu

Iisraeli tsiviilkaitseministri Matan Vilnai sõnul kestaks Iraani sõda ühe kuu, toimuks mitmel rindel koos rünnakutega Iisraeli linnadele ja võtaks 500 inimelu.

„Hüsteeriaks ei ole ruumi,“ ütles täna Iisraeli päevalehes Maariv avaldatud intervjuus endine kindral Matan Vilnai, kes nüüd on lahkumas valitsuskabinetist, et asuda suursaadikuks Hiina. „Iisraeli tsiviilkaitse on paremini valmis, kui kunagi varem.“

„Ma ei taha astuda debatti, kas Iraani ründamise otsus on langetatud või mitte,“ ütles ta. „Kuna USA on meie suurim sõber, siis me koordineerime sellised sammud alati nendega.“

„Meie hinnang on, et sõda toimub mitmel rindel ja kestab 30 päeva,“ ütles ta viidates võimalikele Liibanonis baseeruvale Iraani sponsoreeritud Hezbollah sõdalaste ja Gaza palestiinlaste võimalikele Iisraeli pihta antavatele raketilöökidele.

Iisrael on rajanud keeruka raketikilbi, et osa rakette alla lasta ning regulaarselt toimuvad raketirünnaku tsiviilkaitseõppused.

„Nii nagu jaapanlased peavad mõistma, et neid võib tabada maavärin, peavad iisraellased aru saama, et vaja on olla valmis raketilöökideks,“ ütles Vilnai.

 

Hetkel kuum