Indrek Kald • 10. oktoober 2012 kell 8:36

Seesamil suur vastutuskindlustuse väljamakse

Kindlustusfirma Seesam tegi septembris tavapärasest oluliselt suurema vastutuskindlustuse väljamakse.

Septembris oli tavapärasest erinev vastutuskindlustuse hüvitiste oluline suurenemine, tegemist oli ühe suure väljamaksega summas 24 000 eurot, teatas ettevõte.

Vastutuskindlustuse põhimõtte kohaselt hüvitab kindlustusandja kahju, mis kuuluks hüvitamisele kindlustatud isiku poolt vastavalt tsiviilvastutuse põhimõtetele. Eristatakse kindlustatud tegevuse käigus, valmistatud toote tõttu või erialase tegevuse kaudu tekkivat vastutust, tutvustab toodet Seesam oma kodulehel.

Septembris hüvitas Seesam oma klientidele 974 kahjujuhtumi eest üle miljoni euro, millest 498 000 eurot maksti välja kaskokindlustuse raames. Järgnesid liiklus- ja kodukindlustuse hüvitised 253 000 ja 152 000 euroga.

Võrreldes augustikuuga kasvas septembris üldine hüvitiste tase 4%. Eelmise kuu võrdluses suurenesid väljamaksed eelkõige liiklus-, kasko- ja vastutuskindlustuse osas, kodukindlustuse kahjusid hüvitati septembris 25% võrra vähem kui augustis.

Seesami kahjukäsitluse osakonna juhataja Ly Jõhviku sõnul oli september hea kuu – seni pole ilm kahjude suurenemisele kaasa aidanud, sest tulemata jäid öökülmadest tingitud esimesed libedused ja sügisesed suuremad tormid.

Augustikuuga võrreldes vähenesid kodukindlustuse hüvitised 25%, kuigi hüvitatud kahjude arv oli sama. Suuri, üle 40 000euroseid väljamakseid oli üks ja keskmine kahjuhüvitis võrreldes augustiga väiksem.

Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes on suurenenud õnnetusjuhtumitega seotud hüvitised. Inimesed ise ja ka tööandjad on hakanud  rohkem õnnetusjuhtumikindlustust ostma ja õnnetused ei jää paraku tulemata. Sel aastal on surmajuhtumi hüvitist makstud viiel korral, püsiva puude hüvitist seitsmel korral. Suurenenud on kahjude arv ja ka keskmine makse – põhjuseks nii raskemad traumad kui suuremad kindlustussummad.

Septembri lõpu seisuga on väljamakstud kahjuhüvitiste arv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ligi kolmandiku küll vähenenud, kuid samas on oluliselt tõusnud õnnetusjuhtumikindlustuse kahjuhüvitiste osakaal (73%). 

Seesam Insurance AS on 10,4%se turuosaga Eestis suuruselt neljas kahjukindlustusselts. 1991. aastal asutatud ettevõte pakub kindlustusteenuseid nii era- kui ka äriklientidele. Seesamil on esindused 11 Eesti linnas ning filiaalid Lätis ja Leedus. Firma annab Baltimaades tööd ligi 400 inimesele. Seesami omanikuks on Soome finantskontsern OP-Pohjola Grupp.

Hetkel kuum