Indrek Kald • 20. oktoober 2012 kell 16:12

Estravel: koolivaheaja reisid näitavad, et masu on lõplikult läbi

Sügisene koolivaheaeg, mis on reisikorraldajatele aasta üks tegusamaid nädalaid, tõestab Estraveli teatel, et selleks sügiseks on masu koos järellainetustega tarbijate jaoks lõplikult läbi saanud.

Teisisõnu: inimesed saavad ja julgevad jälle reisida – ka lõbu, mitte ainult vajaduse pärast. Kui mullu varjutas tarbijate ebakindlus veel reisikorraldajate äri, siis tänavuseks sügisvaheajaks nõudsid kliendid juba rohkem reise, kui korraldajad pakkuda suutsid.

"Koolivaheaja puhkusereisid on just tänavu eriti pikalt ette müüdud," kinnitas Estraveli tootjasuhete juht Katrin Samlik. "Tänavuseks sügisvaheajaks on nõudlus märgatavalt suurem kui veel mullu, mis on turul ka reiside hinnad tõusule viinud. Ja inimestele, kes on broneerimisega liiga hilja peale jäänud, olemegi pidanud ütlema, et kahjuks ei olegi enam ühelegi reisile kohti pakkuda."

Tallinna lennujaamast väljub juba sel nädalavahetusel, alates reede hilisõhtust kümme tšarterlendu populaarsetesse kuurortpiirkondadesse. Lennujaamale toob see nädalavahetus suure töökoormuse, kuid sügisvaheaja omapära tõttu ka parkimisprobleemid.

"Puhkusereisijaid on tervel algaval nädalal väga palju, ja lõviosa nendest on lastega pered, kes eelistavad tulla lennujaama oma autoga. Ehk on enam kui tõenäoline, et terve nädala jooksul võivad lennujaama parklad olla pilgeni täis ja tõesti ühtki vaba kohta ei leidugi," selgitas lennujaama kommunikatsioonijuht Lauri Linnamäe.

"Meie soovitus on, kui vähegi võimalik, tulla terminali bussi või taksoga või lasta end kasvõi tuttaval kohale tuua. Puhkusereis perega on kvaliteetaeg, ja Mõigu-Ülemiste kandis närviliselt parkimiskoha otsimine, perekond stressis ja väljalennuaeg armutult lähenemas, on üks halvimaid viise selle alustamiseks," lisas ta.

Hetkel kuum