Raivo Sormunen • 20. november 2012 kell 6:03

Päev börsil: easyJetile oodatakse lennukat kasumit

Kui paljud traditsioonilised lennufirmad vaaguvad hinge või vaatavad, kuidas ots otsaga kokku tulla, oodatakse odavlennufirmalt easyJet täna väga tugevaid majandustulemusi.

Hommikul avaldab easyJet oma lõppenud majandusaasta majandustulemused. Septembris oma aastakasumi prognoosi 280-300 miljonilt 310-320 miljoni naelani tõstnud lennufirmalt oodatakse analüütikute poolt keskmiselt 317 miljoni naelast kasumit.

Hoolimata kallinenud kütuse hinnast ja lennujaamakulude kasvust oodatakse easyJetile korralikus kasumis püsimist ka järgmisel majandusaastal. Üks negatiivsemalt häälestatud analüütikuid David Pitura maaklerfirmast JPMorgan ootab 150-180 miljoni naelast aastakasumit ning ka seda peab ta pigem konservatiivseks prognoosiks.

Pärast viimase kümne nädala kiireimat hinnatõusu oodatakse täna Euroopa börsidele negatiivset starti, kuna reitinguagentuur Moody's võttis Prantsusmaalt ära tippreitingu AAA ja kärpis selle AA1 peale, jättes reitingule negatiivse väljavaate.Reitinguagentuur osutas reitingukärpelt finantsprobleemidele, majanduse nõrgale väljavaatele ja konkurendivõime langusele.

"Ehkki Prantsuse reitingu alandamine ei olnud hea uudis võib öelda, et investorid on muutunud Euroopa probleemide suhtes varasemast rohkem immuunseks. [Eilsed] USA elamuturu paranenud näitajad andsid väga positiivse signaali,“ märkis uudisteagentuurile Bloomberg BNP Paribas Asset Management analüütik Im Jeong Jae.

Täna peaks kaevandusfirma Xstrata aktsionärid kinnitama Glencore 31 miljardi dollarise ülevõtmispakkumise.

Jaapani Keskpank otsustas täna hommikul oodatult , et jätab baasintressimäärad muutmata.

Hetkel kuum