Marta Jaakson • 27. november 2012 kell 14:20

Gross: Eestis on väga raske äri teha

Tänavu oktoobris andsid pangad ja krediidiasutused Eesti kaubandusettevõtetele rekordmahus lühiajalisi laene, jaekaubanduses tegeva ärimees Oleg Grossi sõnul näitab see kaubanduse ülitihedat konkurentsi.

Gross ütles, et kaubandusettevõtete lühiajaliste laenude rohkus näitab ainult ühte - kaubandus on ülitihedas konkurentsis. „Kergekäeliselt öeldakse, et kaupmehed panevad palju otsa, see on väga rumal jutt,“ ütles ta ja selgitas, et  laenud lisaks konkurentsis püsimiseks aitavad areneda. „Tarbija ei kingi seda kui poed näevad vanad välja või kui kaup ei ole kvaliteetne. Kauplused peavad olema ilusad, palgad peavad olema kõrged ja kui kõiki neid tingimusi täita ja me vaatame edasi järgmist sammu, kui palju on jaekaupmeeste, suurte kettide majandusnäitajad, palju ta kasumis on, siis see näitabki, et Eestis on ikka väga raske äri teha. Ma ei ütle, et see vale on, see on kõik õige. Vaba konkurents peabki olema.,“ kinnitas Gross.

Gross kinnitas, et nemad laenu ei võta ja nentis, et ehk oskavad paremini selgitada need, kes on suurtes laenudes. „Mina olen arvamusel, et võlg on võõra oma!“

Oktoobrikuu jooksul kaubandusettevõtetele antud laenude ja liisingute käive oli 271 miljonit eurot. Üle 200 miljoni euro olid kaubandusettevõtetele antud lühiajalised laenud ka buumiajal ehk aprillis, mais ja septembris 2008 vastavalt 204, 202 ja 235 mln eurot. Seejärel jäid laenude ja liisingute kuukäibed mitmeks aastaks alla 200 miljoni euro piiri ning ületasid selle taseme taas 2011. aasta novembris näidates sealt edasi valdavalt kasvu. Rekordtase saavutati tänavu oktoobris 271 miljoni euro suuruse lühiajaliste laenude kuukäibega.

Hetkel kuum