Romet Kreek • 27. detsember 2012 kell 6:14

Päev börsil: jeeni nõrgenemine tõstab eksportööride aktsiaid

Aasias on tänane börsipäev edenenud positiivselt.

Aktsiad on tõusnud järjest kolm börsipäeva. Jaapani jeen kukkus USA dollari vastu 27 kuu madalamale tasemele, kuna spekuleeritakse, et Jaapan hakkab elavdama maailma suuruselt kolmandat majandust.

Aasia börsiindeksid on liikunud väikeses ulatuses. Enim on lähedal üheprotsendisele muutusele Vietnami indeks, mis on tõusnud 0,95 protsenti.

Jaapani aktsiaturg on kerkinud kõrgeimale tasemele alates maavärinale ja tsunamile (10. märts 2011) eelnenud päevast. Nikkei 225 indeks tõusis 0,9 protsenti, 10 322,98 punktile.

Agentuuri Bloomberg küsitletud analüütikud ootavad langust homme avaldatavale Jaapani tarbijahindade indeksile, mis ei arvesta kütuse ja värske toidu hindadega.

"Sõnum Jaapanist on selge," ütles IG Marketsi turustrateef Stan Sharmu. "Ametisse astuv valitsus teeb kõik enda võimuses oleva, et nõrgendada jeeni ja elavdada majandust," lisas ta.

Päev on olnud hea Jaapani eksportööridele. Näiteks Mazda Motor, kelle käibest tuleb 28 protsenti Põhja-Ameerikast, aktsia tõusis 7,1 protsenti 166 jeenile. Nõrgenev jeen tõstis ekspordile orienteeritud äri väljavaateid.

Hetkel kuum