Sirje Rank • 30. detsember 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Vestase aktsia tõusnud üle 400%

Viimase kaheteistkümne kuuga on Vestase aktsia hind kerkinud üle 400% ning 45% Euroopa suurima tuulegeneraatorite tootja aktsiat jälgivatest analüütikutest soovitavad aktsiat juurde osta.

Võrdluseks andis mullu septembris aktsiale ostusoovituse vaid 9,4% analüütikutest, vahendas Bloomberg. Aktsiat survestas ebakindlus kliimapoliitikas ja rohelise energia toetuste ülevaatamine reas riikides.

Tänavu on Vestase aktsia hinda kergitanud partnerlusleppe sõlmimine Jaapani Mitsubishiga, ootamatu tegevjuhi vahetus ning kolmandiku võrra kasvanud uute tellimuste arv.

Läinud nädala lõpu seisuga oli Vestas tänavu tellimusi saanud 5214 MW ulatuses võrreldes 3738 MWga läinud aastal.

"Paranenud kassavood ja massiivne uute tellimuste kasv eriti USAst, need on 2013. aasta tähtsündmused," ütles Sydbanki analüütik Jacob Pedersen. "Kõik on paigas, et 2014. aasta võiks olla korralik ja kasumlik aasta."

Vestase aktsionärid peavad arvestama sellega, et aktsia on üsna heitlik. Ajavahemikul 2010-2012 kukkus aktsia väärtus igal aastal enam kui 40%. Neljal aastal firma noteerimisest 1998. aastal on aktsia väärtus aastaga kasvanud üle 100%.

Nordea pank on Vestase aktsia hinnasihiks pannud 178 Taani krooni. Täna kauples aktsia 160 krooni tasemel.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt