Kadri Jakobson • 18. aprill 2013
Jaga lugu:

Korb meelitab lapsi tasuta muusikalile

Suur oli Tallinna kesklinnas elava lapsevanema üllatus, kui eile saabus tema koduaadressile kesklinna vanema Mihhail Korbi allkirjastatud tasuta kutse muusikalile Shrek. 

„Kallis kesklinlane! Tallinna päeva puhul on mul heameel kutsuda Sind koos perega 16. mail kell 19 Nokia Kontserdimajja, kus etendub koguperemuusikal „Shrek“. Piletid saab kätte Kesklinna Valitsuse infosaalist (Tallinn, Nunne 18) kuni 29. aprillini 2013. a. Lugupidamisega Mihhail Korb. Tallinna Kesklinna vanem,“ seisab kutsel.

Kutsel on ka Korbi allkiri ning lühike sisukokkuvõte lavastusest. All on ka märge, et etendus sobib vaatamiseks alates 4. eluaastast.

Lapsevanem, kelle koduaadressile kutse tuli, oli hämmingus. Linnaosa teadis täpselt, et tema peres kasvab kaks last, kes on üle 4-aastased, nagu kutsel kirjas. Lisaks on tema sõnul ebameeldiv, et linn tõmbab propagandaüritusse lapsi ning nuhib isikuandmetes.

Tallinna kesklinna valitsuse avalike suhete nõunik Kerttu Rakke ütles, et kutseid etendusele Shrek on linnaosavalitsus välja saatnud 900. Konkreetne sellele kulunud rahasumma selgub aprilli lõpuks, kui on teada täpne etendust vaadata soovijate arv.

„Sihtgrupiks on kesklinna lapsed alates 4. eluaastast, kes on pärit paljulapselistest peredest, saavad toimetulekutoetust, koolitoetust või laste päevahoiuteenuse hüvitist,“ vastas ta.

Rakke sõnul ei toimunud andmete töötlust, kutsed saadeti peredele, kellega Tallinna Kesklinna Valitsuse sotsiaalhoolekande osakond tegeleb oma põhimäärusest tulenevate ülesannete täitmiseks.

„Tegemist ei ole kampaaniaga. Linnaosavalitsuse kohustus on korraldada kultuurielu ja -üritusi ning seda on läbi aegade tehtud. Rahastamine toimub linnaosavalitsuse tulubaasi tõusu arvelt,“ lisas Rakke.

Andmekaitse Inspektsiooni nõunik Stiina Liivrand ütles, et raske on leida sellele tegevusele õiguslikku alust, ent samas ei asu ka inspektsioon seisukohale, et see on ebaseaduslik.

„Linnaosavalitsusel on õigus töödelda andmeid vaid seadusega ette nähtud kohustuse täitmiseks. Seega peab linnaosavalitsus vastama, mis on andmete töötlemise seaduslikuks aluseks,“ ütles Liivrand.

Tema sõnul on kogemus näidanud, et Tallinna linnavalitsus teeb enne teo ära, kuid hiljem leitakse sellele mingi seaduslik alus.

Ka Nõmme linnaosa valitsus viib linnaosa lapsed 16. mail Shreki vaatama. Linnaosavanem Erki Korp on Delfile öelnud, et linnaosa kulutab selleks üle 22 000 euro ja teatrisse lähevad lasteaedade ja 1. klasside lapsed.

Tasuta pileteid on jaganud Tallinna linnaosavanemad ka varem. Näiteks 2010. aastal jagas tollane linnaosavanem Rainer Vakra Nõmme pensionäridele tasuta pileteid Rahvusooperi etendusele „Minu veetlev leedi“. Selleks kulus ligi pool miljonit krooni ja raha võeti Tallinna linna reservfondist.

2006. aastal oli külastasid Nõmme eakad vastavatud KUMU kunstimuuseumi, 2007. aastal rahvusooper Estonia operetti "Viini veri", 2008. Eesti Draamateatri etendust "Voldemar" ning 2009. Eesti Draamateatri etendust "Hiilgav".

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum