Raivo Sormunen • 17. mai 2013 kell 2:36

Usk Nordeconi ja Baltikasse

Investorite TOPi võitja Sven Lennart Alpstal, kelle Tallinna börsi aktsiaportfelli maht on tõusnud juba 9,4 miljoni euroni, on viimase kahe kuu jooksul panustanud Nordeconile ja Baltikale.

Juba 2011. aasta lõpust järjepidevalt ehitusfirmas osalust suurendanud Alpstal on tõusnud Nordeconis suuruselt teiseks aktsionäriks ning omab ettevõttes üle 9,1% osalust (koguväärtuses 3,1 miljonit eurot). Sealjuures just viimase paari kuu jooksul on ta Äripäeva arvutuste põhjal ostnud Nordeconi aktsiaid juurde umbes miljoni euro eest.

Ka eile oma kvartalitulemustega välja tulnud Baltikale on hakanud Tallinna börsi esiinvestor panustama. Kui märtsi keskpaigas kuulus Saaremaa jahitootja AS Luksusjaht omanikule 125 000 rõivatööstusketi aktsiat, siis nüüdseks juba koguni juba neli ja pool korda enam. Selle umbes 400 000 eurose lisainvesteeringuga on Alpstal tõusnud praeguseks juba kümne suurima Baltika omaniku hulka.

Investeering Tallink Gruppi on Alpstalil aga siiani endiselt kõige suurem. Talle kuulub otse ja läbi Luksusjahi hetkel 4,0 miljonit aktsiat (turuhinnas 4,1 miljonit eurot). Laevandusfirma aktsiatesse pole Alpstal aga ligi aasta enam praktiliselt investeerinud, kuna nelja miljoni aktsia umber on tal Bloombergi andmebaasi põhjal olnud aktsiaid juba alates möödunud aasta juunist-juulist. Arvestades, et toona maksis väärtpaber 0,60 eurot ja hetkel 1,00 euro ümber on ta hinnanguliselt laevanduskontserni aktsiatega teeninud poolteist kuni kaks miljonit eurot.

Alpstali suuruselt kolmas investeering on Olympic EG (1,1 miljonit eurot).

Äripäeva andmeil ostis ta umbes pool miljonit aktsiat eelmise aasta juunis (aktsia maksis toona 1,2-1,3 euro ümber) ning osalus on püsinud peaaegu stabiilne kuni praeguseni (hetkel 636 000 aktsiat). Vaid eelmise aasta sügisel oli Alpstal Bloombergi andmeil korra oma osalust hüppeliselt suurendanud (1,2 miljoni aktsiani), kuid pärast seda taas vähendanud.

Viies Alpstali investeering on Tallinna Kaubamaja, mida on tal 0,56 miljoni euro eest.

Kaubanduskontsernilt ja kasiinofirmalt on börsi esiinvestor saanud sel kevadel juba ka umbes 100 000 eurot dividende.

Hetkel kuum