20. november 2013 kell 16:53

J.C. Penney rallib lootuses, et ümberpöörd on alguse saanud

Pärast väga ränka paari aastat on J.C. Penney uus-vana juhtkonnaga näitamas ümberpööramise esimesi märke ning lootust paremale tulevikule.

2. novembriga lõppenud kvartali jooksul kukkus Texases baseeruva firma käive aastatagusega võrreldes 5,1%, 2,78 miljardi dollarini, vahendab Bloomberg. Seda on vähem võrreldes mulluse 27% langusega. Analüütikud ootasid käibeks 2,8 miljardit dollarit.

Firma kahjum oli aasta tagasi 123 miljonit dollarit ehk 56 senti aktsia kohta, paisudes see aasta 1,94 dollarini aktsia kohta.

Aprillis taas Penney tegevjuhi kohale asunud Mike Ullman on peatanud eelkäija Ron Johnsoni plaanid, toonud tagasi erinevad kampaaniad ning populaarsed omabrändid. Lisaks kaasas ta 4 miljardit dollarit, et anda firmale rahalisi võimalusi ümberpööramiseks pärast enam kui kahte aastat puhaskahjumeid.

Firma sõnul paranes brutomarginaal neljandas kvartalis. Eelmises kvartalis kahanes see aastataguselt 32,5%-lt 29,5%ni, kuna taheti lahti saada Johnsoni ajal sisse toodud kehvasti müüvast kaubast. Ullmani sõnul mõjutab selline müük neid ka paaril järgneval kvartalil.

"Me oleme rahul saavutatud eduga ja me usume, et nüüdseks oleme pööranud uue lehekülje," ütles Ullman. "See pole olnud kerge ja meil on endiselt pikk tee minna."

Tulemuste järel rallis firma aktsia New Yorgi börsil 7,9%, tõustes 9,4 dollarini. Tänase tõusuta on Penney aktsia kukkunud aasta algusest 56%, millega ollakse kõige kehvem esineja Standard & Poor's 500 indeksis.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum