8. detsember 2013 kell 21:00

Aasta noor juht on Meelis Peterson

Tallinna Direktorite Klubi andis reede õhtul rahvusraamatukogus üle esimese aasta noore juhi preemia, mille pälvis 39aastane Glamox HE tegevjuht Meelis Peterson.

Valgusteid tootva ASi Glamox HE tegevjuhile Meelis Petersonile tuli auhind kui välk selgest taevast. “Olin varem direktorite klubi tegevusest ikka kuulnud, aga poleks osanud neilt sellist preemiat oodata. Ei ole veel jõudnud otsustada, kas peaksin ise ka nendega liituma,” rääkis ta.

Tallinna Direktorite Klubi presidendi Aare Palootsa sõnul on Peterson end aastatega Glamoxis üles töötanud ning ehitanud üles ka väga efektiivse tootmise, olles ise kontserni juhtkonnas. “Viimase kümne aastaga on ettevõtte käive neljakordistunud, kuid töötajate arv on kasvanud selle ajaga vaid 10 protsenti. See on märk väga efektiivsest tegutsemisest,” sõnas Paloots.

Koolidele, ärihoonetele ja kauplustele valgusteid tootva Gla­­­mo­xi käive oli mullu 22,6 miljonit eurot, kasum 3,4 miljonit eurot.

“Meie klubi liikmete hulgas on kolm ettevõtjana elutöö preemia saanud juhti, kuid meie meelest on tähtis tõsta esile ka noori ja edukaid tegijaid, sest meie klubi auhinnasaajate rida vajab ju järelkasvu,” lisas ta.

Liiga tuntud konkurent. Teine pisut vähem kui kümne kandidaadi hulgast sõelale jäänud finalist oli Liviko juht Janek Kalvi, kuid Palootsa sõnul rääkis tema kahjuks väga tuntud firma eesotsas olemine. “Me tahtsime pisut vähem tuntud ettevõtet seekord esile tõsta, kuid hindame ka Kalvi tegevust sellegipoolest väga kõrgelt,” selgitas ta.

Palootsa sõnul lootsid nad preemia väljaandmisel pisut tihedamat rebimist, kuid klubi ei saanud noore juhi kandidaatide esitamise üleskutsele erialaliitudelt just kuigi aktiivset tagasisidet ning seetõttu oligi potentsiaalseid auhinnasaajaid esialgu vaid alla kümne, hiljem valiti nende seast kaks paremat välja.

“Esialgu tahtsime anda preemia kuni 35aastasele juhile, aga neid vist Eestimaal eriti ei leidu, seega otsustasime vanusepiiri 40ni tõsta,” ütles klubi tegevdirektor Tõnis Laud.

Vananevad direktorid. “Tänavu anname auhinda esimest korda välja, kuid loodame sellest ikka traditsiooni teha. Oleme tegutsenud juba üle 20 aasta, liikmeskond on kõvasti vananenud ning sel aastal on kolm liiget ka ära surnud. Kui me oma nii-öelda parki ei uuenda, siis ühel hetkel lõpetame lihtsalt tegevuse. Normaalne oleks, et meil on umbes 80 tegevliiget, kuid praegu on umbes pool sellest arvust vanusevahemikus 60 kuni 80,” muretses Laud.

Tallinna Direktorite klubi ühendab erinevate elualade tippjuhte Tallinnast ja Harjumaalt. Klubiga liitumiseks on vaja kahe liikme soovitust ning aasta noore juhi mõlemal finalistil on need kahtlemata olemas.

Aasta noor juht Meelis Peterson pärjati skulptor Mati  Karmini taiesega “Ruttav ettevõtja”, kellel on käes mapp ja arvuti.

Hetkel kuum