Cameron: Suurbritannia on raskeimast üle saamas

Sirje Rank 01. jaanuar 2014, 17:55

Suurbritannia peaminister David Cameron ütles oma uusaastaläkituses, et riik on uue aasta künnisel raskeimast üle saamas.

Valitsuse valitud kurss majanduse jalule saamiseks annab tulemusi, kinnitas Cameron, mööndes, et mitte kõik inimesed ei pruugi veel isiklikult tunnetada, et olukord on paranenud. Majanduse toibumine on ebaühtlane.

"Sel põhjusel ei kavatse me alanud aastal 2014 mitte üksnes sellest plaanist kinni pidada, vaid kahekordistada oma jõupingutused, et kõik selle osad ellu viia, et sellest saaks kasu kogu riik ja kõigile oleks tagatud parem tulevik," tsiteeris Cameroni ajaleht Financial Times.

Cameron kordas valitsus plaani tõhustada kontrolli sotsiaaltoetuste kasutamisse üle ja piirata sisserännet - aasta algusest kadusid Suurbritannias piirangud ka Bulgaaria ja Rumeenia tööjõu vabale liikumisele.

Teisalt hoiatas Cameron oma kõnes, et alanud aasta seab Suurbritannia silmitsi tõsise küsimusega riigi tulevikust. Septembris toimuba Šotimaal rahvahääletus Suurbritanniast lahkulöömise üle.

"Referendumi tulemus saab olema kaalukaim otsus, mida Šotimaal kunagi langetada on tulnud," ütles Cameron. "See hääletus ei puuduta vaid lähemaid aastaid, vaid see on hääletus, mis võib muuta meie riiki igaveseks. Meie riikide pere on parimas seisus, kui töötame üheskoos oma ühiste huvide ja ühise eesmärgi nimel."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. January 2014, 17:56

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing