Pantvangis hoitud Goodyeari ülemused lasti vabaks

Rainer Saad 08. jaanuar 2014, 10:01

Prantsuse ametiühingu liikmed vabastasid eile kaks Goodyeari ülemust, keda hoiti üle 24 tunni pantvangis. Mõlemalt ülemuselt nõuti suuremaid koondamisrahasid rohkem kui tuhandele, kes kaotavad Amiensi tehase sulgemise tõttu oma töö.

Prantsuse tööstusminister Arnaud Montebourg taunis Goodyeari juhtide kinnihoidmist. "Mõistame sügavalt hukka sellise käitumise," ütles Montebourg eile parlamendi ees kõneledes, vahendas Reuters.

Varem on Amiensi tehase töötajad koondamiskava vastu protestides põletanud Goodyeari rehve ning korraldanud pikette tehase ees.

USA rehvitootja Titan Internationali juht Maurice Taylor ütles Prantsuse raadiole Europe1, et mõlema ülemuse kinnihoidmise puhul oli tegemist inimrööviga. "Ühendriikides nimetame me seda inimrööviks. Need inimesed, kes selle taga olid, oleks arreteeritud ja süüdi mõistetud. Prantsusmaa ei näi valitsus aga midagi selles osas tegevat."

Prantsuse seaduse järgi ähvardab kuni viie aastane vanglakaristus ja kuni 75 000eurone trahv neid, kes hoiavad kedagi alla seitsme päeva enda tahte vastaselt kinni.

Nn "bosside näppamine" kogus Prantsusmaal eriti hoogu 2009. aastal, kui majanduslanguse tõttu hakati suuri tehaseid sulgema.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    08. January 2014, 10:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing