Transferwise Bloombergis: Oleme uus jõud panganduses

Fredy-Edwin Esse, California 18. veebruar 2014, 20:53

Koos TransferWise'i kaasasutaja Kristo Käärmanniga Äripäeva aasta ärimeheks valitud Taavet Hinrikus andis intervjuu Bloomberg TV-le, kus selgitas kuidas nemad on uus jõud panganduses.

"Pankadel on väga suur kulubaas enda kontorite ülalpidamiseks ning neil on vana ja aegunud infotehnoloogia taristu," selgitas Hinrikus, mis nad suudavad kuni 10 korda vähem valuutaülekannete eest küsida, kui traditsioonilised pangad.

Tema sõnul nad ehitasid väga lihtsa online võimaluse, neil ei ole vaja pidada üleval kontoreid ning nad võimaldavad klientidele teha tehinguid palju kiiremini ja odavamalt.

"Viimase 10-15 aasta jooksul oleme näinud ridamisi sektoreid, kus IT on kõik segi paisanud ning nüüd on sama asi toimumas panganduses. Inimsed tahavad nüüd samu tehnoloogisi arenguid ka panganduses, mis võimaldaks neil teha ülekandeid kiiremini, odavamalt ja läbipaistvamalt," kommenteeris Skype'i esimene töötaja.

Skype on praeguseks kümme aastat vana ning selle ajaga on endale võtnud 40% telekommunikatsiooni liiklusest. "Samamoodi ma arvan, et uus finantsettevõte omab 5-10 aasta pärast 40% finantstehingute turust," ütles Hinrikus.

Bloomberg TV intervjuud Taavet Hinrikusega saab vaadata SIIT.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. February 2014, 20:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing