Mait Kraun • 3. august 2015 kell 8:07

Hiina bitcoini-spekulantide armee kasvab

Bitcoini kauplemisplatvormi avamine Hongkongis  Foto: EPA

Hiina investoreid on tabanud bitcoini-hullus – järjest rohkem on inimesi, kes proovivad krüptovaluutaga kaubeldes kasumit teenida, vahendab CNN Money.

Krüptovaluutaga kauplevad eelkõige inimesed, kellele meeldivad õnnemängud. Kõik „taandub kauplemisele, volatiilsusele ja kasumi teenimise soovile – osta madalal ja müü kõrgemal,“ ütles maailma suurima bitcoinibörsi BTCChina tegevjuht Bobby Lee.

Bitcoini lõi 2009. aastal tundmatuks jäänud inimene, kes kasutas varjunime Satoshi Nakamoto. Ülekandeid saab teha ilma vahendajateta ja oma pärisnime ei pea avalikustama. Bitcoinidega saab lisaks asjade ostmisele ka kaubelda. Umbes nii, nagu kaubeldakse tavaliste börsiaktsiatega.

Hiinas on bitcoin saanud eriti populaarseks – umbes 80 protsenti bitcoini kauplemismahust tuleneb vahetustehingutest Hiina jüaanidega, selgub Goldman Sachsi raportist.

Lee näeb, et krüptoraha buum on osa laiemast trendist, mille käigus kogub mängurlus Aasias järjest populaarsust. Näiteks Macau kasiinotööstuse käive on Las Vegase omast juba seitse korda suurem.

„Hiina moodustab ka tulevikus kõige suurema osa bitcoiniga kauplemisest,“ ütles Lee. „Miks on Macau maailma suurim mängurluse turg? See ei ole seepärast, et Macaus on palju kasiinosid. Hiinlastele lihtsalt meeldivad õnnemängud!“

Hetkel kuum