Puusaag: riik karistab heategevuse eest

06. november 2015, 15:25
Ettevõtja Jaan Puusaag võtab konverentsil sõna selle vastu, et riik karistab ettevõtjaid heategude eest töötajate tervisele.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20151106/NEWS/151109787/AR/0/AR-151109787.jpg

Kas enne hülgavad liberaalid abivajajad või ajavad sotsid riigi pankrotti? Sellist arutelu kuuleb homme vähiravifondi „Kingitud elu“ heategevuskonverentsil.

Konverentsil võtab sõna ASi Krimelte juht Jaan Puusaag, kes heidab ette, miks riik karistab maksudega ettevõtjaid, kes tahavad oma töötajate tervise heaks midagi teha. „Terve inimene on suur kulu kokkuhoid mitte ainult tööandjale vaid ka riigile – seega ei ole põhjendatud mure hinnata, kas täiendav kompensatsioon spordile, massaažile või arsti teenustele on varjatud hüve. See on kõigi kolme – töötaja, tööandja ja riigi huvi,” ütles Puusaag.

Maksa või sure

Heategevusele, sotsiaalelule ja meditsiinile keskenduval konverentsil võtavad sõna Siim Kallas, Mart Kadastik, Karl Martin Sinijärv, Indrek Kasela, Jaan Puusaag, Toivo Tänavsuu ja paljud teised.

Konverentsi võtavad kokku poliitikud Margus Tsahkna, Artur Talvik, Viktor Vassiljev, Eiki Nestor, Liina Kersna ning Martin Helme debatiga „Maksa või sure? Kui kaugele peaks ulatuma solidaarne abikäsi? Kas enne hülgavad liberaalid abivajajad või ajavad sotsid riigi pankrotti?”.

Meditsiinist räägivad noore teadlase preemia laureaat Lili Milani, onkoloog Heli Everaus ja toitumisspetsialist Adik Levin.

Konverentsil üritatakse serveerida sotsiaalset riiki liberalismikastmes ning kuuldakse, kas teadus murrab enne haigused või patsientide rahakotid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. November 2015, 15:25
Otsi:

Ava täpsem otsing