Harry Tuul • 22. veebruar 2016 kell 13:00

Kaubanduskoda jätkab Seliga

Edgar Savisaar ja Neinar Seli on avaldanud soovi ennast Eesti õigusruumist lahti siduda.  Foto: Erik Prozes

Kuigi kriminaalkorras karistatud suurettevõtja Neinar Seli teatas oma tagasiastumisest Eesti Olümpiakomitee presidendi kohalt, on ta jätkuvalt Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuses.

Koja peadirektor Mait Palts selgitas, et Seli pole lahkumisavaldust esitanud ning samuti pole juhatus arutanud, kas teda tagasi kutsuda.

„Kaubanduskoja põhikirja järgi on juhatuse liikmel õigus juhatuse liikme kohalt tagasi astuda, esitades sellekohase kirjaliku avalduse juhatuse korralisele istungile rahuldamiseks. Juhatuse liikmed on valitud kaubanduskoja liikmete poolt ning juhatusest tagasiastumine saab olla üksnes iga isiku enda isiklik otsus,“ selgitas Palts. Ta lisas, et loomulikult saab isiku määranud organ ka isiku tagasi kutsuda, nii nagu see seaduse kohaselt on.

„Hetkel ühtegi avaldust juhatuse liikme kohalt tagasiastumiseks ei ole esitatud, mistõttu soovitame selles osas täiendavate küsimustega pöörduda otse Neinar Seli poole. Juhatuses eraldi kellegi personaalset juhatusse kuulumist arutatud ei ole ja ilmselt ka ei arutata, kuna juhatus ei saa ise hakata enda liikmeid valima, tulenevalt juhtorganite tegutsemise ja pädevuse loogikast,“ vastas Palts.

Hetkel kuum