Eliisa Matsalu • 19. mai 2016 kell 10:15

Veskimägi: ärme passi tööl Twitteris

Eleringi juht Taavi Veskimägi Pärnu juhtimiskonverentsil esinemas.  Foto: Urmas Kamdron

Elering ASi juhatuse esimees Taavi Veskimägi peab oma kõige väärtuslikumaks kogemuseks Res Publica liidu loomist, võimule tõusmist ja langust.

Veskimägi rääkis Pärnu juhtimiskonverentsil „Juht kui õpetaja“, et juhi olulisim ülesanne on näidata üles inimeste vastu austust. „On vaja näidata inimeste vastu siirast huvi, küsida, kuidas neil läheb ja millega nad tegelevad. Tuleb võtta aeg maha ja keskenduda neile,“ rääkis Veskimägi. Ta lisas, et austus on platvorm, millel põhineb iga inimsuhe ja selle platvormi loomine on juhi töö osa.

Veskimägi kirjeldas õiget juhti kui inimest, kel on missioon, narratiiv ja järgijad. „On väheseid õnnelikke, kel on need omadused juba varakult olemas. Enamik meist saab need elukogemusega,“ ütles ta. Ta tõi näiteks Lennart Meri, kes kunagi 1980. aastatel antud intervjuus vastas ajakirjaniku küsimusele, mida ta teeks oma elus teisiti, kui tal oleks võimalus midagi muuta. „Ta vastas, et muudaks kõike. Vastasel juhul poleks ta ju midagi õppinud,“ ütles Veskimägi

Veskimäe sõnul ei tohi juhid alahinnata kohaloleku vajalikkust. „Õppimise ja õpetamise vorm on arutelu ja tõelist arutelu ei saa toimuda, kui samal ajal passitakse Twitteris või scrollitakse Facebookis. Kuulame, mida räägitakse,“ ütles ta ja rõhutas, et on vaja keskenduda asjadele, mis ka tegelikult loevad.

Samuti on Veskimäe sõnul vajalik, et juht oleks tema ise. „Juhtimine algab enese juhtimisest,“ ütles ta. „Mida aeg edasi, seda rohkem tajume, et juhi autoriteet ei tule mitte tema ametikohast, vaid sotsiaalsest rollist, mis tal inimesena on.“

Veskimäe toob selle tõestamiseks näite Res Publica ajast, kui Juhan Parts sai 2003. aastal peaministriks. „Püüdsime temast teha kedagi teist ja see ebaõnnestus. Majandusministrina oli ta aga selline, nagu ta ka tegelikult on – veidi arrogantne ja tahumatu,“ rääkis Veskimägi. See muutis tema sõnul Partsi sõnavõtud ehedaks ja usutavaks.

Hetkel kuum