Kadi Neemre • 25. mai 2016 kell 18:54

Analüütik: McDonald's peab hindu tõstma

Foto: EPA

Paljudes riikides üha tõusvad miinimumpalga nõuded võivad sundida McDonaldsit tõstma oma menüüde hindu, märgib Morningstari tarbijaanalüütik R.J. Hottovy.

USAs nõuavad kiirtoiduketi töötajad palgatõusu 15 dollarini tunnis ning oma nõudmise saavutamiseks alustati täna proteste, mis kestavad plaanide kohaselt ka homme, mil toimub ettevõtte osanike igaastane koosolek.

Eelmisel aastal tõstis McDonald's oma restoranide töötajate palkasid ning prognoosis, et 2016. aasta lõpuks on nende töötajate palgad tõusnud keskmiselt 10 dollarit tunnis.

Tesed ettevõtted, näiteks Wal-Mart on samuti hiljuti tõstnud oma töötajate palkasid. Poekett tõstis viimati veebruaris oma töötajate tunnitasu, mis kerkis vähemalt 10 dollarile tunnis.

Ameerika riiklik miinimumpalk on alates 2009. aastast olnud muutumatu ehk 7,25 dollarit tunnis; osariikidel on aga õigus kehtestada oma miinimumpalk, mis võib olla kõrgem.

CKE Restaurantsi juht Andrew Puzder märkis, et üha kasvavad tööjõukulud muudavad automatiseerimise üha olulisemaks alternatiiviks.

Hottovy aga usub, et mured inimtööjõu massilisest asendamisest robotite ja tehnoloogiaga on ülepaisutatud.

“Kahtlemata on robotitel siin arenguruumi, kuid ma ei usu, et nad suudaksid kunagi töötajaid asendada.”

Peale mitmeaastast stagnatsiooni on McDonaldsi aktsia alates Steve Easterbrooki tegevjuhiks saamisest 25% kasvanud.

Easterbrooksil on hetkel käsil muutusteplaan, mille üheks osaks on olnud suurt edu toonud kogu päeva vältel pakutav hommikusöögimenüü USA restoranides.

 

 

Hetkel kuum