Eliisa Matsalu • 3. august 2016 kell 13:00
Uudised
Ainult tellijale

Lasita Maja müüdi hollandlastele

Ettevõtja Kaido Maisvee  Foto: Sille Annuk/Scanpix

Ettevõtja Kaido Maisvee müüs aprillis enda ettevõtte AS Lasita Maja mitme miljoni euro eest hollandlastele. Ettevõtte juhina jätkav Maisvee kavatseb paari aastaga tootmise ja käibe kahekordistada.

Maisvee sõnul oli ettevõtte enamusosaluse müük Hollandi ettevõttele Outdoor Life Group Holding BV ammune otsus. Nimelt müüdi 40% Lasita Maja aktsiatest hollandlastele juba 2014. aasta sügisel. „Tollasel müügil oli jätkuleping, et neil on võimalus teatud aja jooksul veel aktsiaid soetada, ja me järgisime seda,“ selgitas Maisvee. Hollandi ettevõttele kuulub 90% Lasita Maja aktsiatest, ülejäänud 10% kuulub ettevõtte OÜ Skywood kaudu Maisveele. „Ma olen väga meeldiv aktsionär,“ ütles ta naerulsui.

Äripäev kirjutas eelmise aasta Rikaste TOPis, et Hollandi ettevõte maksis 2014. aastal 40% osaluse eest kaks miljonit eurot. „Sellele tuli nüüd tublisti lisa, kuid kindlat summat ma öelda ei saa,“ ütles Maisvee, kes oli mullu Rikaste TOPis 7,7 miljoni euro suuruse vara väärtusega 353. kohal.

Maisvee rääkis, et omaniku vahetusega ettevõtte strateegias muudatusi ei toimu. „Tegu pole ettevõtte ülevõtmisega, sest Eesti juhtkond jääb samaks ja mingeid muudatusi pole,“ ütles ta. „Oleme oma tegutsemises üsna vabade kätega,“ lisas ta ja märkis, et hollandlased on senimaani Maisvee tehtud laienemisplaane toetanud.

Maisvee rääkis, et Outdoor Life Group Holding BV on strateegiline investor, kes on puitmajade tootmise sektoris pikalt tegutsenud ja kel on Hollandis ka tootmine olemas. „Nad otsisid minu näol endale strateegilist partnerit, kes aitaks neil tagasi positiivsele järjele jõuda,“ selgitas Maisvee. Nimelt on tema sõnul Hollandis tootmisettevõtetel viimastel aastatel üsna halvasti läinud. „Üritame nüüd asja koos pisut parandada,“ ütles ta. Selleks ehitab Lasita Maja Tartu külje all 800 ruutmeetrit tootmispinda juurde ehk teisisõnu kahekordistab praeguse tootmispinna. Ehitus peaks valmima järgmiseks aastaks. Suur osa Hollandi tootmisest tuuakse Eestisse üle. „Eelmisel aastal tegime pea 30 miljonit eurot käivet. Loodame seda nüüd paari aastaga kahekordistada,“ märkis Maisvee.

AS Lasita Maja on 1998. aastal Tartus loodud ettevõte, mis tegeleb puidust aia- ja suvemajade ekspordiga. Eelmisel aastal eksportis Lasita Maja tooteid 22 riiki. Ettevõttes on üle 200 töötaja.

Mullu oli Lasita Maja käive 29,4 miljonit eurot, kasvades aastaga pea 25%. Kasum oli mullu 2,6 miljonit eurot, mis oli üle miljoni euro rohkem kui aasta varem.

Ettevõtte pikaajaline omanik ja juht Kaido Maisvee oli aastal 2012 üks aasta ettevõtja tiitli nominente.

Hetkel kuum