Rivo Sarapik • 17. märts 2017 kell 7:04

Käo: noortel on ülemusest suhteliselt savi

NG Investeeringute juht Jüri Käo ennustab ametiühingutele lõppu.  Foto: Andres Haabu

Noore põlvkonna töötaja ei vaja enda esindamiseks ametiühingut, vaid suhtleb ise otse juhtkonnaga, leiab NG Investeeringute juht Jüri Käo. "Noortel on suhteliselt savi, mida ülemus ütleb, kui ülemus ei ole autoriteet."

"Ma olen jätkuvalt seda meelt, et ametiühingud on ajaloo rudiment, mis takistab ühiskonna normaalset arengut, ja ühel hetkel see lõpeb ära," kommenteeris ta tööandjate keskliidu konverentsil Tuulelohe Lend.

"Vaadake, mis Skandinaavias toimub – kellel on takistused lendamisel, kellel on takistused kauba kättesaamisel. Mis see siis on? Sulle on antud töökoht, aga ühel hetkel sa tõused püsti, et nõuame kõik koos palka," tõi ta näite. Selline suhtumine ja käitumine on tema hinnangul vanaaegne. "Noortest kunagi ametiühingu liikmeid ei saa, sest oma isiksusega klaarivad nad ise firma juhtkonnaga asju, neil pole vaja lippude ja kiivritega kolistada asfaldi peal."

Kuula ka konverentsil peetud vestlusringi, kus lisaks ametiühingutele tuli juttu kaduvatest töökohtadest.

Ametühingute keskliidu esimees Peep Peterson nimetas seda arvamust ida-euroopalikuks ja sügavalt ebademokraatlikuks. "Euroopa majandust uurides näeme, et parim heaolu on saavutatud just parima dialoogi tulemusel. Ametiühingud on selle loomulik osa," rõhutas Peterson. "Töötajad on kaasamõtlev ja kaasvastutav äri osaline, nende ühinemisõigus arvamuste väljaütlemisteks on kõigi põhiseaduste lahutamatu osa. Ametiühingud toetavad kokkuleppeid, mis suurendavad nii töötajate kui ka tööandjate heaolu."

Peterson nõustub nii tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski kui tööandjate keskliidu juhataja Toomas Tamsarega, et ametiühingute ja tööandjate omavaheline koostöö on väga tähtis.

Hetkel kuum