TransferWise vahetas tegevjuhti

Uuesti TransferWise'i juhtimise üle võtnud Kristo Käärmann (paremal) oli samas ametis ka enne 2015. aasta sügist, kui Taavet Hinrikusest sai firma tegevjuht.  Foto: Eiko Kink
Urmo Andressoo • 18. juuli 2017 kell 13:30

Seni TransferWise'i tegevjuhina töötanud Taavet Hinrikus andis ameti üle äripartner Kristo Käärmannile. Hinrikus jätkab ettevõtte nõukogu juhina, vahendab portaal TechCrunch.

See pole esimene kord, kui Hinrikus ja Käärmann tegevjuhi rolli vahetavad, 2015. aasta sügisel olid rollid just vastupidi. Samas toimub seekordne vahetus huvitaval ajal, märgib tehnoloogiauudistesait: nimelt on investoritelt 117 miljonit dollarit kaasanud ettevõte aasta algusest saati kasumis.

Kontrast mulluse aastaga on märgatav: 2016. aastal jäädi 36 miljoni dollari suuruse käibe juures 23miljonilisse kahjumisse. Hinrikus on ennustanud, et tänavuse aasta käibeks saavutatakse juba 100 miljonit dollarit. Viimase rahakaasamisvooru ajal hinnati ettevõtte väärtust 1,1 miljardile dollarile, meenutab TechCrunch.

TransferWise on hinnanud, et neile kuulub 10% Suurbritannia rahaülekannete turust. Ettevõte on seadnud järgmiseks eesmärgiks haarata sama suur osalus ka maailma arvestuses.

TransferWise’i kaudu saab praegu raha saata 38 riigist, raha vastu võtta saab juba 61 riigis. Ettevõtte eesmärk on veelgi laieneda. "Selleks, et suudaksime eesmärgi täielikult täita, peame jõudma maailmas kõigini, kes meid vajavad. Me pole veel suutnud jõuda inimesteni, kes maksavad rahaülekannete eest kõrgeimad teenustasusid," on Hinrikus öelnud.

Hetkel kuum